K prvnímu ohrožení branky hostí, po odvráceném rohu a střele Bobka, kterou vyrazil Kolumbič před sebe, se dostal ve 4. minutě Štěpán. Avšak z deseti metrů vysoko přestřelil. Dva úniky zmařil Hostouni vyběhnutím Výda.

Utkání zásadně ovlivnila situace kolem úvodní branky. Na trestný kop od postranní čáry si naběhli vedle sebe osamoceni dva hráči hostí a v malém pokutovém území, kde požívá brankář dle pravidel výsadní ochrany, Motlík knokautoval domácího gólmana a Šilhan pohodlně skóroval do prázdné branky. Rozhodčí zapískal. Po krátké odmlce k překvapení přítomných však ukázal na středový kruh, nikoliv hrubý faul na brankáře oceněný žlutou kartou. Brankář Výda dlouho ležel otřesený na zemi a jen po reklamaci rejšického kapitána, po nekonečných dvou minutách, dovolil rozhodčí alespoň ošetření na hřišti. Poté co se Výda konečně postavil na nohy, zavrávoral. Rozhodčí se ale oddával diskuzím na polovině hřiště a zdravotní stav domácího brankáře ho evidentně nezajímal.

Čtyři minuty po likvidačním zákroku se stále nehrálo. Výda nebyl schopen následně ani vykopnout od branky. Ve 26. minutě se dostal ke střele levačkou Falta. Kolumbič byl u tyče včas, ale cvakl si o ni hlavou. V tomto případě už rozhodčí přispěchal a dovolil ošetření brankáře jen po půl minutě čekání.

Pak si hostouňský kapitán Zachariáš seběhl na přední tyč a z rohu mířil hlavou do černého, ale Výda na čáře zachránil. Na druhé straně Zikmunda poněkolikáté pěkně seběhl po křídle, jenomže jeho přihrávka jen proběhla malým vápnem. V 35. minutě lehkonohý Letko utekl po straně z půlky a naservíroval Šilhanovi na střed. Ten si zpracoval, položil Výdu a nastřelil břevno prázdné branky. Další rodící se brejk hostí zastavil čtením hry a včasným vyběhnutím Výda.

Pak opět utekl Letko, avšak nikoho před brankou centrem nenašel. Dvě minuty před koncem vrátil Šilhan v pokutovém území Letkovi přihrávku. Ten také udělal Výdovi kličku, ale vracející se Dufek ho už do zakončení nepustil. Ještě si seběhl Novák, ale domácí branku v dobré pozici vysoko přestřelil. Další vzdušný souboj Výdy s Motlíkem po trestném kopu se odehrál již bez následků. I na zdraví, i na skóre. Na druhé straně přehlavičkoval branku z dálky Zikmunda.

V 51. minutě našel Bělík ze strany Putoríka, který z kruhu vysoko přestřelil. O deset minut později Tichý servíroval do vápna Šilhánovi, kterému pokazil radost domácí brankář. Sám Tichý se už k dorážce nedostal. Jon se vydal ze všech sil a musel odstoupit. Jakmile jej vystřídal Karela, hostující Čurda skóroval z trestného kopu na hranici pokutového území a v podstatě tím zápas rozhodl.

V 78. minutě se vysunul Motlík a z kruhu loboval nepříjemně nad branku. O minutu později si domácí obrana počínala nedovoleně ve vápně a Motlík nařízenou penaltu proměnil, ač mu ji Výda vystihl. V následující minutě na konci parádní kombinace, z vlastního pokutového území až do soupeřova, byla Faltova levačka. Střela se jen otřela o boční síť. Bezprostředně po vystřídání Čurdy, střelce druhé branky, naběhl na hlavičku před Výdu Motlík a z pěti metrů proměnil centr z trestného kopu od postranní čáry. Zvýraznil tak vítězství Hostouně.

Rejšice – Hostouň 0:4 (0:1)

Branky: 81. a 89. Motlík, 12. Šilhan, 65. Čurda. Rozhodčí: Hůla. ŽK: 1:1. Diváci: 85.
Rejšice: Výda – Dufek, Kopecký, Jon (64. Karela), Bobek – Miškovský, Putorík, Bělík, Falta – Štěpán, Zikmunda.

JOSEF PLUHAŘ