Několik dní volna, vánoční svátky, měsíc a půl přípravy a kola Gambrinus ligy se mohou znovu roztočit naplno.

FK Mladá Boleslav do odvet vlétne z pátého místa tabulky. Na něm však ztrácí pouhé dva body na třetí místo. To zaručuje postup do evropské ligy a aktuálně jej drží Teplice. Do Evropy by mohla vést cesta přes český pohár. Také v něm bude Boleslav na jaře figurovat. „Platí to co jsme řekli před sezonou, chceme hrát atraktivní fotbal pro diváky, zapojit další mladé odchovance do kádru a také bychom si rádi v příští sezoně zahráli evropské poháry," shrnul hlavní tři body boleslavských cílů pro jaro prezident klubu Josef Dufek.

V jeho klubu se přes zimní přestávku udála jedna zásadní změna – na trenérské lavičce nahradil Ladislava Mináře Karel Jarolím. Minář pak ukončil své působení ve středočeském klubu úplně, když opustil pozici sportovního ředitele a stejný post přijal v Sigmě Olomouc.

Právě zkušený Jarolím by měl Boleslav do pohárů dotáhnout. Přípravné zápasy naznačily, že by nemuselo jít o sci-fi. Boleslav totiž ani jednou z devíti případů nepoznala hořkost porážky. Šest zápasů vyhrála, tři skončily remízou. „Je pozitivní, když se v přípravě daří. Navíc jsme hráli se širokou škálou soupeřů – s týmy první a druhé české ligy a také čtyři mezistátní zápasy," připomíná Dufek.

Vzhledem k velkému počtu rekonvalescentů nebylo nutné žádné výrazné posilování kádru. Naopak, žádoucí bylo spíše jeho zúžení. A tak v modro-bílém dresu neuvidíme na jaře Jeslínka, Štípka, Štočka, či Brunclíka. Posledním odchodem je pak exodus bývalého kapitána Petra Johany.

Naopak návrat po zranění hlásí obránci Janíček, Dosoudil a Rosa, do ofenzivy se vrací Magera. Na marodce tak zůstává mladý Hůlka a také Fabián, kterého čeká operace kotníku. Jedinými dvěma novými tvářemi jsou mladý záložník Fousek z Pardubic a útočník Daniel Bartl, jenž naposledy působil na Žižkově. O svou šanci se budou nově prát také Vraštil a Mehanovič z juniorky.

Boleslav čeká hned v úvodním jarním zápase prubířský kámen. V neděli totiž nastoupí v Liberci. A tento zápas hned ukáže, jak na tom skutečně jsou boleslavské ambice. „Nevztahoval bych to jen na zápas v Liberci. Myslím, že první čtyři zápasy hodně napoví," přemýšlí Dufek.

Tak snad bude moci na konci sezony přemýšlet, kam že bude muset koupit letenky na předkolo evropského poháru…