Novým koučem české fotbalové reprezentace se od srpna stane dosavadní trenér Mladé Boleslavi Karel Jarolím. Předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta se dohodl na jeho příchodu s prezidentem středočeského klubu Josefem Dufkem. Jarolím podepíše s FAČR smlouvu na dva roky s dvouletou opcí a do 25. srpna může zároveň vést ještě i Boleslav vzhledem k její účasti v kvalifikaci Evropské ligy.

Jarolím u národního týmu nahradil Pavla Vrbu, který po neúspěchu na evropském šampionátu a vyřazení už ve skupině odešel do ruské Machačkaly. Devětapadesátiletý Jarolím byl od začátku hlavním favoritem na uvolněný post. Stane se jubilejním desátým trenérem samostatné české reprezentace.

Vedle Boleslavi vedl v Česku Příbram, Slovácko a dlouhou dobu Slavii, s níž získal dva ligové tituly a poprvé ji dovedl do skupiny Ligy mistrů. V minulosti už jednou nabídku trénovat národní tým odmítl, jelikož se chtěl naplno věnovat práci ve vršovickém klubu.

„Jednání probíhala velmi korektně, snažili jsme se najít pro obě strany akceptovatelnou podobu dohody a to se podařilo. Přichází trenér, za kterým jsou sportovní výsledky, a věřím, že může podobných úspěchů dosáhnout i s národním týmem. Prvním krokem je sestavit tým tak, abychom se mohli pokusit o postup na MS 2018," dodal k Jarolímově angažmá předseda FAČR Miroslav Pelta.

Mladá Boleslav dohodu stvrdila, ale její vedení upozornilo na nutnost vypořádání všech smluvních náležitostí po návratu trenéra ze soustředění v Rakousku. „Mohu potvrdit, že ohledně angažování kouče Jarolíma došlo k předběžné dohodě, která proběhla skutečně korektním způsobem. Veškeré konkrétní náležitosti ovšem můžeme dořešit až po návratu týmu ze soustředění," dodal Josef Dufek, prezident klubu.