Přestože čerstvé posile Mladé Boleslavi Davidu Jarolímovi už bylo 33 let, českou fotbalovou ligu ještě nehrál. Zkušený záložník, který před patnácti lety odešel do Bayernu Mnichov jako dorostenec, se těší na premiéru v domácí nejvyšší české soutěži. Se středočeským mužstvem se chce posunout výše v lize i domácím poháru.

„Určitě to pro mě bude nová zkušenost a samozřejmě doufám, že Boleslavi pomohu. Tým je momentálně na pátém místě, takže je šance i něčeho dosáhnout," řekl Jarolím novinářům po dnešní tiskové konferenci.
Na konci minulé sezony skončil v Hamburku a v létě zamířil do francouzského Évianu. V týmu však po necelých třech měsících skončil.

„Po devítiletém působení v Hamburku je určitě těžké někde si zvykat a úroveň ve Francii mě trochu zklamala. Ten klub za nic nemůže, jsou to prakticky nováčci a začínali od nuly. Fotbalové zázemí jim tam ale dost chybělo," vysvětlil odchovanec pražské Slavie.

Po nepovedeném působení ve Francii přemýšlel o dalším angažmá mnohem déle. „Dostal jsme nabídku z druholigového Kaiserslauternu, ale po delším váhání jsem se ji rozhodl odmítnout. I kvůli rodině jsem nechtěl další dlouhé stěhování někam jinam," řekl Jarolím.

S vedením Slavie o návratu nikdy vážně nejednal. „Člověk si může něco představovat, ale já jsem od Slavie žádnou konkrétní nabídku nedostal, takže tam nebylo co řešit. Nabídka Boleslavi ani nebyla o penězích, jako o celkovém rozhodování o klubu, který je solidní a ambiciózní," řekl záložník, jenž za Bayern Mnichov, Norimberk a Hamburk nastoupil v německé lize k 318 utkáním.

O úrovni Gambrinus ligy nepochybuje. „Myslím, že naše soutěž je podceňovaná a určitě v ní působí spousta kvalitních hráčů," řekl Jarolím. Českou ligu sledoval i v zahraničí. „Jak výsledky, tak některé zápasy nebo sestřihy. Přehled určitě mám," doplnil devětadvaceti?násobný reprezentant.

Těší ho, že si v Čechách může prodloužit aktivní hráčskou kariéru. „Sto tisíc lidí na zápas nepřijde, to je mi jasné. Nepřišel jsem, abych tady srovnával bundesligu s Gambrinus ligou. Fotbal mě baví a bylo důležité, že pokračuji. To je pro mne podstatné," dodal Jarolím.