Třetí porážka v řadě  – po ní přišla rezignace Miroslava Koubka na post hlavního kouče FK Mladá Boleslav.

Rozhodnutí však v něm podle všeho zrálo už delší dobu. „Záleželo na dnešním zápase. Mužstvo pracovalo v reprezentační přestávce kvalitně, nic nenasvědčovalo tomu, že by to mohlo takhle dopadnout," řekl Koubek po sobotní prohře 1:3 na hřišti Slovácka.
Cítím zklamání z některých věcí, ale to už delší čas," znovu naznačil, že jeho vztahy s hráčskou kabinou nebyly zřejmě ideální, což se proslýchalo už delší dobu. „Necítím podporu pro svou práci v kabině FK Mladá Boleslav," dodal ještě v rozhovoru pro Česko televizi.

„Já trenéra beru jako svého nadřízeného. Všichni víme, že porážky nejsou jeho chyba, ale naše, protože my jsme na hřišti," komentoval situaci kapitán týmu Radek Šírl.

Buď jak buď, Miroslav Koubek u týmu Mladé Boleslavi skončil a jeho místo zaujal sportovní ředitel Ladislav Minář. „Jinou variantu pro vedení prvoligového týmu jsme na pondělním jednání nezvažovali," řekl prezident FK Mladá Boleslav Josef Dufek. Ten bude u týmu na neurčenou dobu. Zřejmě tomu tak bude do zimní přestávky, kdy by mohl přijít nový kouč.

U týmu kromě Koubka skončil také jeho asistent Boris Kočí. „Pan Kočí od FK Mladá Boleslav obdržel nabídku k působení u juniorského týmu, kterou ale odmítl," řekl manažer komunikace klubu Jiří Koros.

Ladislav Minář svůj „nový" post komentoval: „Podruhé se za mého působení v Mladé Boleslavi stalo, že dočasně zaskakuji za rezignující trenéry prvoligového týmu. I když se to na první pohled nemusí zdát, byly ty situace rozdílné.  V prvním případě jsem převzal mužstvo po pěti nezdařených zápasech, ale umístěné v horní části ligové tabulky, s jasným záměrem připravit ho pro finále českého poháru a uspět v něm, což se povedlo. Kdežto nyní po sedmi kolech a tří po sobě jdoucích porážkách se propadá ligovou tabulkou dolů a v mužstvu není klima nejlepší. Vzhledem k tomu, že trenér Koubek skončil nečekaně, měli jsme v klubu krátký čas jej nahradit. Z pozice sportovního ředitele cítím povinnost mužstvu pomoct ke zlepšení atmosféry v kabině a výsledků na hřišti."

„Jednoznačně s hráči mluvím v tom smyslu, že bez ohledu na čtyři dlouhodobě zraněné, má mužstvo, jehož jsou členy, takovou kvalitu, aby se nepohybovalo ve spodní polovině ligového pořadí, kde momentálně je," dodal Minář.

Další posty zůstávají beze změn. Asistentem zůstává Milan Pechanec, trenérem brankářů Filip Toncar a kondičním koučem Martin Třasák. Právě k osobě Milana Pechance se ale objevují další spekulace. Ten je totiž kromě pozice asistenta u prvního týmu také hlavním koučem boleslavské juniorky.

Zákulisní informace hovoří o tom, že by měl dále vykonávat pouze pozici asistenta, přičemž v souvislosti s juniorkou se objevilo nové jméno – boleslavského odchovance Petra Vrabce. Bývalý hráč Sparty a dlouholetý asistent trenéra Jarolíma ve Slovácku či Slavii, byl totiž po víkendové porážce s Mostem odvolán z pozice hlavního trenéra druholigové Čáslavi.

„Ohledně juniorky nemám v tuto chvíli žádné informace," řekl na adresu možné rošády Jiří Koros.