Baumit Jablonec - FK Mladá Boleslav 1:0

V Jablonecké Chance aréně se představila Mladá Boleslav, která disponuje velmi dobrým kádrem, avšak výsledky se nedostavují. Proto před zápase z tamějšího tábora znělo odhodlání odrazit se v jablonci k lepším výkonům. Jablonec byl po většinu zápasu důraznější a aktivnější a v první půli několikrát vážně ohrozil branku Šedy. nebyli jsme důrazní tak jako domácí, i když jsme je na upozorňoval. „Domácí byli důraznější ve středu hřiště a z toho jsme dostali gól,“ sdělil po zápase smutný trenér Dušan Uhrin: „A přitom jsme na důraz Jablonce hráče upozorňoval.“ Branka Jablonce padla po krásné akci, kterou na středu hřiště začala špílmachr Jarolím. Centrem našel za obranu nabíhajícího si Pavlíka, který míč přiťukl Lafatovi, který se prosmýkl kolem Kudely a míč předložil naběhnuvšímu Haurdičovi, který ho uklidil pod víko. „ Byla to vleká chyba, měli jsme ten míč odkopnout,“ zlobil se hostující obránce Jan Rajnoch. Jablonec poté ožil a měl další šance, které však v brance neskončili.

Po změně stran divácky atraktivní duel pokračoval a kdo ví, jak by dopadl, kdyby Kulič v 57. minutě proměnil tutovku. „To nás ve vyložené šanci podržel Špit,“ oddechl si domácí trenér Františke Komňacký. Jablonec měl poté několik možnost zvýšit své hubené vedení, ale nestalo se tak, a tak se až do konce strachoval o výsledek. „Nic nevypouštíme, bojujeme až do konce, ale chybí nám důraz,“ posteskl si po zápase Uhrin, jehož tým se naposledy z vítězství radoval 17. srpna. Jeho protějšek František Komňacký naopak zářil spokojeností. „Bylo to nadprůměrné ligové utkání, kterému nechybělo nasazení a k vidění byla cela řada soubojů, hodně chtění a důrazu, a právě v tom všem jsme byli lepší. Potvrdilo se, že Mladá Boleslav je velmi kvalitní soupeř, má rychlý přechod do útoku a její hráči jsou rychlostně o technicky zdatní. My jsme však měli víc brankových příležitostí a vyhráli jsme zcela zaslouženě,“ udělal tečku za zápasem trenér lídra ligy.

Dušan Uhrin, trenér Mladé Boleslavi: Utkání mělo jednoznačný průběh, nebyli jsme důrazní tak jako domácí, i když jsme je na upozorňoval. Domácí byli důraznější ve středu hřišti a z toho jsme dostali gól. Zápas byl oboustranně pohledný, ale nám se stále nedaří koncovka, ve které selhali Mendy, Kulič a Kysela. V reprezentační přestávce se musíme zamyslet co s tím.

František Komňacký, trenér Jablonce: Bylo to nadprůměrné ligové utkání, kterému nechybělo nasazení a k vidění byla cela řada soubojů, hodně chtění a důrazu, a právě v tom všem jsme byli lepší. jsme tým dvou tváří, doma hrajeme agresivně, venku nám to chybí. Potvrdilo se, že Mladá Boleslav je velmi kvalitní soupeř, má rychlý přechod do útoku a její hráči jsou rychlostně o technicky velmi zdatní, ale problémy mají v koncovce. To se ukázalo ve druhé půli, kdy nás ve vyložené šanci podržel Špit, My jsme však měli víc brankových příležitostí a vyhráli jsme zcela zaslouženě. také nám prospěl návrat Luboše Loučky, který ve středu hřišti dokáže číst hru, dokáže vybojovat, rozehrát a organizovat hru.
Branka: 39. Haurdič.

Rozhodčí: Kocourek – Hosjík, Kovařík. ŽK: Jablonský – Kúdela, Procházka, Kulič, Rolko, Opiela. Diváků: 4563.

Jablonec: Špit 2 – Zábojník 2, Huber 2 (77. Krejčí),, Drsek 2, Jablonský 2 – Haurdič 2 (85. Kovařík), Pavlík 3, Loučka 3, Čížek 2 – Jarolím 3 – Lafata 2 (90. Vukovič).

Boleslav: Šeda 2 – Kúdela 3, Rajnoch 3, Rolko 2, Djalovič 3 – Mendy 3 (68. Kalina), Procházka 4 (80. Sylvestre), Opiela 4, Kysela 3, – Lemessa 3 (72. Táborský), Kulič 3.