Divizní fotbalisté z města cukru skvěle zvládli zápas 1. kola Poháru České pošty proti třetiligovému Královu Dvoru a mohli se v dalším kole těšit na příjezd druholigového Mostu. Ten se však konat nebude.

Most totiž překvapivě vypadl po bezbrankové remíze na penalty na hřišti divizních Klatov a právě ty se představí 13. srpna na dobrovickém hřišti.
Králův Dvůr nebyl vůbec jednoduchým soupeřem. Naopak, v Dobrovici byl favoritem zápasu. „Vloni skončili v horních patrech ČFL a letos se navíc stali farmou ligové Příbrami. Právě ta jim půjčila na pohárový zápas pětici hráčů s ligovými zkušenostmi. O to víc si cením naší výhry," může být s postupem do další fáze poháru spokojen domácí kouč Petr Hejno.

Jeho tým šel do vedení po půl hodině hry, kde se z přímého kopu krásně trefil Marek Volf. „Hra byla hodně vyrovnaná. My jsme pak ve druhém poločase přidali druhý gól, a odpor soupeře jsme tak zlomili," popisoval průběh zápasu, v jehož zbytku už domácí dominovali, Hejno.

Domácí přidali pět minut před koncem i třetí branku a o vítězi a postupujícím tak nebylo už žádných pochyb. A ani další kolo by nemuselo být pro
Dobrovické konečnou. Vyzvou již zmiňované Klatovy, navíc na domácí půdě – ve středu 13. srpna.

A vítěz zápasu by se mohl těšit na souboj s ligovým Jabloncem. Ten čeká ve druhém kole zápas v Chomutově. „Pokud bychom postoupili, tak zahrát si proti Jablonci, to by byla pro kluky odměna za jejich práci," dívá se dopředu dobrovický kouč.