Slunečné odpoledne zpestřili fotbalisté Bakova a Dolního Bousova divákům šesti góly, z toho jedním mimořádně kuriózním. Remíza 3:3 je ztrátou pro domácí.

„Jsem naštvaný. Vedeme 2:0, máme zápas pod kontrolou a pak nás potopí takové chyby brankáře. V prvním poločase měl míč chytat do teplých, místo toho vyráží před sebe a pak ještě fauluje. A druhá gólová střela, to snad nebyla ani malá domů," láteřil po zápase bakovský trenér Jaroslav Maryška, který musel ještě ke všemu střídat zraněné Radka Frelicha a Vladimíra Sedláčka.

Jen na druhou penaltu ve prospěch hostů si Maryška nestěžoval. „Měl jsem z pohledu z lavičky pochybnosti, ale kluci mi potvrdili, že faul byl," uznal domácí lodivod.

„Za stavu nula dva jsem to neviděl růžově, zejména když jsme nehráli zdaleka v nejsilnější sestavě. Sice jsme pak vyrovnali hru, ale bod nám dnes soupeř opravdu věnoval," řekl trenér Bousova Petr Janoušek, kterému chybělo hned pět hráčů: Klíma, Tomáš Šolc, Vynikal, Vinický, a jen pár minut po měsíční absenci zvládl klíčový hráč Kubeček.

Pro oba celky z Mladoboleslavska je zatím průběh sezóny zklamáním. Bakov i Dolnobousovský SK letos vybojovaly víc bodů venku než na svém hřišti. „Je to skladbou soupeřů i tím, že nám víc vyhovuje hra na brejky," tvrdí Jaroslav Maryška. Jeho svěřenci doma porazili paradoxně jen nejsilnějšího soupeře, Pšovku Mělník.

Ještě křiklavější je situace Bousova. Venku neprohrál už potřetí v řadě, zato doma dostal čtyři výprasky za sebou a hrozivých šestnáct gólů. Ve stejné fázi loni s třiceti body vévodil celé soutěži. Letošní zisk? Chudičkých 11 bodů.

„Potácíme se ve spodních patrech tabulky, snad se dáme v zimní přestávce zase dohromady," doufá v lepší zítřky trenér Dolnobousovského SK Janoušek.

KAREL JEDLIČKA