Ovčáry – MSK 2:1 (0:1)

Fotbalisté Mnichova Hradiště si semifinále středočeského poháru nezahrají. Rozhodl o tom středeční zápas proti účastníku krajského přeboru. Původně se měl hrát zápas v Mnichově Hradišti, ale několik hodin před zápasem se oba týmy domluvili na přeložení zápasu do Ovčár.

„Bohužel máme podmáčené hřiště, a tak jsme se domluvili na přehození pořadatelství," objasňoval změnu last minute předseda Mnichovohradiš­ťského SK Tomáš Ježek.

Samotný zápas pak psal dva příběhy. Jejich autory byli domácí Petr Hyka a hostující Pavel Klain. Jako první se mohl do dějin utkání zapsat domácí střelec, ale jeho precizně kopnutý trestňák, vyškrábl skvělým zákrokem brankář Ondřej Kočí na roh.

V 53. minutě se už ale Hyka radovat mohl. Po hraničním souboji u postranní čáry, po němž zůstal na zemi ležet stoper Bejda, vlétl Hyka až do pokutového území, kde po kličce brankáři prostřelil i zbylé bránící hráče.

Vraťme se však v čase o pár minut zpět. První poločas totiž skončil výhrou hostujícího týmu. To rychlý výpad do domácí obrany zakončil přesně v 33. minutě již zmiňovaný Pavel Klain.

Po vyrovnávací Hykově brance pak oba týmy diváky spíše uspávaly. Vše však bylo v očekávání věcí příštích. Od 67. minuty se totiž začaly dít věci. Byl to opět Hyka, kdo mohl poslat domácí do vedení, ale míč po jeho rybičce branku minul. Za tři minuty volil domácí, po poločasovém vystřídání Ondráka v tu chvíli již kapitán Hyka místo střeli přihrávku – ta však nenašla nikoho. Hned z protiútoku zahodil tutovku na druhé straně také Klain. V 76. minutě už udeřilo. Po střele Dohnalově se míč odrazil na malé vápno k Hašlerovi, který neměl se zakončením problém.

Hosté se snažili zvýšit aktivitu, ale okenék v obraně využívali domácí, leč rozhodnutí z dalších šancí nepřišlo. A domácí to mohlo mrzet. Už v nastavení zatáhl míč po křídle hostující špílmachr Hrdina, předal Razákovi, který ve vápně ještě vylepšil pozici pro Klaina, ale ten trefením brankáře Straky odmítl penaltový rozstřel.

Branky: 53. Hyka, 76. Hašler – 33. Klain. Rozhodčí: Myška. ŽK: Dohnal – Kučera, Horák, Bejda. Střely na bránu: 8:5. Rohy: 7:3. Diváci: 70. Hráči zápasu: Hyka – Klain.
Ovčáry: Straka – Matějček, Ondrák (46. Viskup), Baloun, Pechar – Kudela (46. Maršner), Šmidrkal, Mihalík, Hyka – Voljanskij (46. Hašler), Dohnal.
MSK: Kočí – Zajíček, Horák, Bejda, Herodes (54. Čečelský) – Klain, Hrdina, Špetlík (54. Pokorný), Kučera – Lukeš (61. Razák), Radačovský.