Béčku Hradiště stačilo vyhrát v Kropáčovce a už se nemuselo na nikoho dalšího ohlížet. A tak to také udělalo. Hostující mladíci byli po celý zápas lepším, běhavějším a fotbalovějším týmem. Jejich výhra tak byla zcela zasloužená a mohla se zrodit i daleko vyšší skóre, nebýt výborného Manžela v domácí brance. Hosté začali zhurta, když v úvodní půlhodině trefili dvakrát tyčku. Skvělý nástup korunovali ve 32. minutě gólem Čermáka.

Úvod poločasu druhého ale patřil domácím, kteří v 51. minutě vyrovnali. Remízový stav, ale vydržel pouze devět minut, pak vrátil Hradišti postupový stav Nohýnek. Když osm minut před koncem přidal ještě Jonáš pojistku, nic už nemohlo zabránit mistrovským oslavám Mnichovohradišťského SK B.

Chotětovu tak už nebyla nic platná ani výhra na hřišti doubravského podzimního půlmistra, kterému se během jara vinou zranění rozpadla téměř celé sestava a sezonu zakončí až na osmém místě tabulky. Chotětov vyhrál na jeho hřišti 2:1, když vítěznou branku vstřelil Beneš z penalty výrazně po devadesáté minutě…

Fotbal, ČFL: Dobrovice - Jirny.
Další prvenství Jiren? Podle šéfa Viktorie ostuda velkých měst

Do Kosořic přijel Kněžmost a v zápase, kde nikomu o nic nešlo, nakonec vyhráli domácí 3:1. Měl to usnadněné skutečností, že hosté dorazili k zápasu pouze s deseti hráči. Domácí se ale rádi přizpůsobili jejich statickému pojetí fotbalu, a tak hosté v poločase dokonce vedli 1:0. Poločasová přestávka ale Kosořice probudila a nakonec dokázali zápas třemi góly otočit.

Do Kostelního Hlavna přijel už jistý sestupující z Čisté a se sezonou se nakonec rozloučil porážkou. Už po prvním poločase Hlavno vedlo 3:0, a tak mohl jeho kouč poslat do druhého poločasu řadu dorostenců. Ti už s výsledkem nepohnuli, i tak ale mohly domácí barvy slavit tři body a nakonec i bramborovou medaili.

DRAMA O ZÁCHRANU

Bezno potřebovalo k živení naděje na záchranu bezpodmínečně doma porazit béčko Rejšic a doufat v souběh dalších výsledků na Sahaře a v Bělé. První z podmínek byla splněna. Domácí poslal do vedení v závěru prvního poločasu z penalty Cimrman, pojistku přidal po hodině hry Šišpela. A pak už museli v Bezně jenom doufat.

I druhá bezenská podmínka, tedy výhra Čejetic na Akumě, nakonec došla naplnění. Přitom domácí vedli v derby od 17. minuty po brejku Strnada 1:0. Akumě stačil k jistotě záchrany i jeden bod. Na remízový stav dostal zápas zblízka Bartoš, a do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Klíčovou postavou zápasu se pak stal čejetický Bohuslav Jaroš. Ten pláchl v 56. minutě po levém křídle a na zadní tyč propálil brankáře Hanzlíka. Komplikace pro hosty přišla v 75. minutě, kdy se zranil dirigent středové řady Kůtek a domácí od té doby převzali dirigentskou taktovku. Z drtivého tlaku, při němž vyselo vyrovnání doslova ve vzduchu, se ale gól v Beranově bráně neurodil. Naopak v nastavení ještě střelou z poloviny hřiště do opuštěné branky uzavřel derby na 3:1 Jaroš.

Čejetice ale potřebovaly k záchraně, aby kosmonoské béčko vyhrálo v Bělé. A to se mu dařilo od 32. minuty, kdy jej poslal do vedení Sítař. Vedení však smolně pro Čejetice a šťastně pro Bezno neudrželo, když se v první nastavené minutě se štěstím trefil Řehořek a vyrovnal na konečných 1:1.

Milan Tomašík.
Milan Tomašík jde do Boleslavi: Ve Švédsku jsem to nechtěl dožít

Okresní přebor – 26. kolo

Akuma – Čejetice 1:3 (17. Strnad – 56. a 90.+5 Jaroš, 27. Bartoš), Kropáčova Vrutice – MSK B 1:3 (51. Holub – 33. J. Čermák, 60. Nohýnek, 82. Jonáš), Kostelní Hlavno – Čistá 3:0 (4. Malák, 14. Wágner, 45. Žďárský), Kosořice – Kněžmost 3:1 (48. Kraus, 55. Malík, 83. Darmoš – 27. Kastner), Doubrava – Chotětov 1:2 (47. Hromada – 53. Pečenka, 90.+3 Beneš), Bezno – Rejšice B 2:0 (42. Cimrman, 64. Šišpela), Bělá – Kosmonosy B 1:1 (90.+1 Řehořek – 32. Sítař).

Petr Fencl, Jaroslav Bílek