Základní škola Sokolovská z Mnichova Hradiště velmi úspěšně reprezentovala  na jubilejním 15. ročníku Mc Donald ´s cup 2011/2012 v kategorii A, tzn. 1. – 3. třída, který je největším fotbalovým turnajem pro žáky základních škol.

Tento turnaj hraje téměř 88.000 chlapců i děvčat ve věku od 6 – 11 let z celé České republiky. Patronem letošního ročníku byl brankář londýnského klubu FC Chelsea Petr Čech, letošní vítěz Ligy mistrů.

V prvním okrskovém kole konaném začátkem května v Mnichově Hradišti dokázali hráči pod taktovkou kouče Ondřeje Knoblocha a učitelky Bajerové porazit základní školy z Bousova, Kosmonos, Bakova, Bělé i mnichovohradišťskou 2. základní školu Studentská v celkovém skóre 45:1.

Za týden se hrálo okresní kolo v Kosmonosích a i zde bez ztráty kytičky chlapci dokázali porazit 22 góly všechny soupeře tentokrát základní školu z Bousova, Brodců a všechny mladoboleslavské školy. Nejlepším střelcem byl Filip Striženec.
Pro většinu chlapců bylo zahrát si fotbal na hřišti prvoligového klubu FK Mladá Boleslav velkým zážitkem umocněn setkáním s patronem krajského kola s Janem Chramostou. I zde triumfovali hráči ze základní školy Sokolovská a zajistili si tak účast na Svátku fotbalu. Zlaté medaile, spousta dárků, vyzdvihnutí poháru s hymnou pro vítěze We are the champions byl opravdu velkou odměnou za předvedené výkony a týmového ducha.

Svátek fotbalu, finále turnaje, hostil stánek v Teplicích.  Žáci z Mnichova Hradiště cestovali společně s učitelem Krejčíkem a trenérem Knoblochem.

Po příjezdu se řádně odprezentovali a společně se vyfotili se světovou brankářskou ikonou Petrem Čechem, který se účastnil i slavnostního nástupu. V základní skupině chlapci postupně porazili Humpolec 5:1, Plzeň 5:2 a České Budějovice 7:3. Svou skupinu tak jasně vyhráli.

Závěrečný den se za podpory většiny rodinných příslušníků utkali ve čtvrtfinále s následným vítězem Svátku fotbalu 2011/2012 ZŠ Janouškova Brno, se kterou nešťastně prohráli a šli tak do skupiny o konečné 5. až 8. místo.
Konečné šesté místo je obrovským úspěchem a klukům patří velký obdiv a uznání za předvedenou hru, týmovost a v neposlední řadě i vzorné chování při všech kolech tohoto prestižního turnaje.

Sestava: David Kima, Adam Knobloch, Kryštof Razák, Jiří Máj, Adam Charvát, Václav Kočí, Josef Matoušek, Vojtěch Stránský, Filip Striženec, Matyáš Košek, Šimon Průšek.

NIKOLA KNOBLOCHOVÁ