FC Hradec Králové – FK Mladá Boleslav 6:7 SN

Boleslavští fotbalisté porazili druholigový Hradec Králové.

Na tom není nic až tak překvapujícího. Tentokrát se však nejednalo o souboj na trávě, nýbrž na ledě. Oba týmy se totiž proti sobě postavili v hokejovém utkání, které hostil v úterý hradecký zimák.

A Boleslav měla Hradci co vracet. V loňském hokejovém mači totiž Východočechům podlehla těsně 5:6.

Letošní klání skončilo nerozhodným výsledkem 6:6 a na řadu tak musela přijít trestná střílení. V nich se stal boleslavským hrdinou záložník, tedy vlastně brankář Jan Kysela.

Ten totiž zneškodnil všechny nájezdy domácích. „Neměl jsem žádnou taktiku. Oni mě spíš trefovali. Já jsem dělal pořád to samé. Sednul jsem si na zadek, roztáhnul nohy a čekal až mě trefí,“ řekla po zápase nastupující hvězda boleslavské brankářské školy.

V brankářské výstroji nestál ale Kysela poprvé: „Když jsem byl na hostování v Ústí, tak jsem něco podobného již absolvoval.“

Ale o změně sportovního odvětví rozhodně neuvažuje. „Člověk se v té výstroji nemůže absolutně vůbec hnout. Za deset minut jsem navíc totálně propocený. A držet tu hokejku taky není žádná sranda,“ svěřil se svými dojmy civilním povoláním fotbalový záložník.

Druhým hrdinou zápasu byl Jan Rajnoch, jenž při pondělním tréninku urpěl krvavé zranění nosu. Ten byl autorem jediné branky v samostatných nájezdech.