„Nechtěli jsme některým hráčům bránit a pustili je do vyšších soutěží. Tím se rozpadl celý mančaft,“ objasnil sekretář Hostomic Miloslav Kubrycht s tím, že na soupisce desátého celku po podzimu zůstalo asi šest fotbalistů.

Vedení klubu z Berounska se nepodařilo kádr doplnit a v minulém týdnu se rozhodlo účast v nejnižší krajské třídě odpískat. „Přestože na účtu máme peníze za přestupy, tak hráči nejsou k sehnání. Námi oslovení neměli zájem, stačí jim hrát okresní přebor a jen pro pivo,“ řekl Miloslav Kubrycht. 

Řešením podle něj nebylo ani obětování béčka, které bude na jaře jediné hájit hostomické barvy v soutěžích dospělých.

„Béčko hraje čtvrtou třídu s důchodci a mladými kluky. Ti první hrát B-třídu nechtěli, mladí když dvakrát dostanou po osmi gólech, tak nepřijdou. Hrozila by dvojnásobná ostuda,“ vysvětlil sekretář zrušení áčka. „Máme teď půl roku na to dát tým dohromady do okresního přeboru,“ dodal.

U středočeského svazu, který už odhlášku potvrdil, se takový postup pochopitelně neobejde bez následků. Za porušení soutěžního řádu hrozí oddílu vedle vyloučení ze soutěže i peněžitá pokuta. Sedmička týmů, s nimiž Hostomičtí na podzim bodovali, si po kontumaci výsledků před jarní částí polepší.

Ilustrační foto
Dvě skupiny, návrat béček. ČFL čekají velké změny
FK Mladá Boleslav - SK Slavia Praha.
Krutá premiéra nového kouče. Ve vyrovnaném boji trestala jen Slavia