Dobrovice – Vysoké Mýto 1:1

„Byl to prostě zápas blbec," hodnotil ještě den po zápase smutný kouč divizní Dobrovice zápas s předposledním týmem tabulky.

Ten přivítala druhá Dobrovice na domácím hřišti a ztratila s ním dva body po remíze 1:1. Od 40. minuty hrála bez vyloučeného stopera Petra Lukáše, přesto měla další šance. „I v deseti jsme měli šest gólovek, ale prostě jsme je zahodili. Je to stejná chyba jako když se vám nedomluví stopeři a srazí se. To samé je, když nám pět hráčů zahodí stoprocentní šanci," zlobil se Petr Hejno.

Domácí vedli od 22. minuty, kdy se ve skluzu prosadil záložník Vajgl. Pak přišla zbytečná červená pro zkušeného Lukáše za kritiku výkonu rozhodčího. „Oni ale i v jedenácti bránili a hráli na brejky," dodal lakonicky Hejno.

A jeden z brejků vyšel. Přímý kop trefil hostujícího obránce do ruky. Místo penalty se však hra rychle přesunula na druhou stranu, kde se trefil Kopecký. „Kdyby jsme dali na 2:0 tak nebylo co řešit, místo toho necháme soupeře vyrovnat," komentoval trenér domácích.

„Samozřejmě mě zbytečná ztráta bodů mrzí, ale jinak musím kluky za podzim pochválit. Jsme druzí a máme 33 bodů. To kdyby mi někdo řekl před podzimem, tak mu věřit nebudu," je nakonec přeci jenom spokojený trenér.

Hráče teď čeká náročná zimní příprava. „Bude těžká a dlouhá," upozorňuje svou přísností pověstný kouč. „Čekají nás i zápasy s druholigovými soupeři. Chtěl bych tým ještě posílit o dva až tři kvalitní hráče. A musí jít skutečně o posily ve smyslu slova posila," rozkrývá své plány Hejno.

Uvidíme na jaře, kam až mohou cukrovarníci dokráčet.

Branky: 22. Vajgl – 77. Kopecký. Rozhodčí: Šimeček. ČK: 41. Lukáš (D). Diváci: 180.
Dobrovice: Bartoš – Novák, Lukáš, Vladyka, Bém – Golovko, Váňa, Osvald (81. R. Miškovský), Vajgl – D. Miškovský (46. Cigánek), Froněk (51. Boško).