Bezkonkurenčně si vedli fotbalisté Dlouhé Lhoty v letošním ročníku okresního přeboru Mladoboleslavska. Zaslouženě se tak stali postupujícími do I. B třídy.

Dlouholhotští nastříleli v soutěži nejvíce gólů (110) a nejméně jich obdrželi (20). Lhota utrpěla v soutěži jedinou prohru (ve 2. kole 24. srpna 2007 doma s Pěčicemi 0:1). Sestup naopak neminul nováčka ze Strašnova.

Nejtrestanějším mužstvem okresního přeboru žlutými kartami byla rezerva Dolnobousovského SK (51), nejvíce červených karet obdržel tým Kláštera (7).

Nejtrestanějším hráčem soutěže se stal kněžmostský Kobrle (9 žlutých a 2 červené). Z jednotlivců dvě červené karty obdrželi: Hanzlík a Koudelka (oba Akuma), Procházka (DBSK B), Milan Horák a Miroslav Krejčí (oba Klášter), Kobrle (Kněžmost), Maurer (Předměřice), Košek (Strašnov).

Nejlepšími střelci okresního přeboru se stali: Marek Limr (Dlouhá Lhota) 40 branek, Pavel Volkman (Struhy) 31.

K zajímavostem, i když stinným, patřilo utkání 7. kola Dolnobousovský SK B – Doubrava, které po poločase 0:1 nebylo dohráno. Střelec branky, doubravský Odcházel, nebyl uveden v zápise a do druhého poločasu obě mužstva nenastoupila. Rozhodčí Vrábel však vyplnil zápis, jako by se celé střetnutí odehrálo!!!

Verdikt STK MFS zněl: Utkání bylo kontumováno oběma celkům bez zisku bodů, po odehrání soutěže byly Doubravě odebrány tři body.

Málo obvyklý byl také moment, kdy Horky doma proti Dlouhé Lhotě nastoupily jen v osmi hráčích.