Boleslavská fotbalová rezerva zahájí nový ročník ČFL již tuto sobotu v 10.30 hodin na Astonce proti nováčkovi soutěže, Hlavici.

Jak vidí připravenost juniorky na soutěž a jaké jsou její sportovní cíle, informoval Boleslavský deník nový trenér rezervy Josef Hloušek. Ten převzal žezlo po Jiřím Tymichovi.

Jak jste se dostal na post trenéra rezervy?
Tato funkce mi byla klubem nabídnuta a já ji přijal. Mým asistentem se stal Adrian Vizingr, který ale bude dále k dispozici i jako hráč. Vedoucím mužstva zůstal Michael Doležal.

Jak je mužstvo připraveno na mistrovské boje?
Tak to se přijďte zeptat tak po pátém kole (smích). Letní příprava byla hodně tvrdá, jak v domácích podmínkách, tak na soustředění V týmu však je šest hráčů ročníku narození 1988 – 90 a rozdíl mezi mládežnickým a dospělým fotbalem je přece jen značný. Takže uvidíme. Myslím, že nám bude chvíli trvat, než se mužstvo dokonale sehraje.

Jaké máte pro novou sezonu cíle?
Laťka po loňském výborném čtvrtém místě leží hodně vysoko. Musíme vzít i do úvahy, že odešli takoví hráči, jako Mašek, autor deseti branek, nebo Vaněček a Dittrich. Ti se budou těžko nahrazovat.

Jaká bude spolupráce s prvoligovým týmem?
Jsem přesvědčen, že ku prospěchu. Pendlující hráči potřebují být v herním rytmu každý týden, i když je to na úkor hráčů rezervy. Věřím však, že hráči z áčka budou pro nás přínosem.

Máte jasno o sestavě k prvnímu utkání a kdo bude kapitánem mužstva?
Kapitánem týmu bude Martin Mrvík. V sestavě mám ještě několik otazníků, ale základ byl na hřišti v poslední přípravě proti Turnovu.