Šlágr kola v Kostelním Hlavně neměl vítěze. Domácí sice měli proti Kropáčově Vrutici více ze hry i více brankových příležitostí. Nakonec ale při remíze 1:1 vyhráli pouze na červené karty. Ty inkasovali od sudího Mucka hned dvě. V 71. minutě už za stavu 1:1 šel po kritice rozhodčího a druhé žluté předčasně do sprch Pavel Sůra, o devět minut později jej následoval spoluhráč Jindřich Bůžek. Domácí kanonýr mířil dvakrát do černého – poprvé mířil přesně ve 29. minutě, když otevíral skóre zápasu, podruhé ve zmiňované 80. minutě, když kolenem trefil přesně do rozkroku hostujícího Lukáše Losíka.

Stoprocentní bilanci si favorit z Chotětova udržel i v zápase proti řepovskému nováčkovi. Domácí sice zaspali úvod zápasu, když pustili hosty v šesté minutě do vedení, pak už ale na hřišti ve zbytku poločasu dominovali a vyhráli jej poměrem 4:1. Slabší chvilku si pak vybrali ještě v polovině druhého poločasu, když nechali hosty snížit na 5:3, ale větší drama už nepřipustili.

Kněžmost si doma v pohodě zastřílel proti Bělé. Po celou dobu utkání byli domácí jasně lepších ve všech činnostech, což dokázali vyjádřit i brankově, když vyhráli vysoko 7:0.

Další kanonáda se strhla v Doubravě. Tam byla v zápase proti Dlouhé Lhotě k vidění stálá převaha domácího celku, který ale při svých ofenzivních choutkách tu a tam zapomínal bránit. Hosté sice vstřelili čtyři branky, přesto odjížděli s debaklem 4:9, na kterém se pěti přesnými zásahy podílel Josef Nedošetko.

Zkušenosti z vyšší soutěže přetavili v zisk tří bodů na hřišti Bezna fotbalisté Bakova nad Jizerou. Už v polovině zápasu hosté vedli 2:0, když si domácí dokonce dali vlastňáka. Domácí se po hodině hry prosadili i do správné branky, bylo z toho ale jenom snížení na 1:3. 

Nováček ze Zdětína zle narazil v Kosmonosích. Posíleným domácím hostů vzdorovali půl hodiny, kdy byl stav vyrovnaný 1:1. Závěr poločasu už ale patřil domácím, kteří si v něm vybudovali dvoubrankový náskok, který pak ve druhé půli ještě pohodlně navyšovali.

Rejšické béčko zvládlo vítězně derby s Kosořicemi. Skóre otevřel v prvním poločase Korejza z penalty, výhru pečetil po obrátce Pečínka.

HVĚZDA VÍKENDU

Pětigólový kanón

Doubrava – Když hráč dá hattrick, je to svátek. Když dá čtyři góly, tak to už je skoro státní svátek. Ale pět branek v jednom fotbalovém zápase, to už je událost. A přesně to se povedlo o víkendu záložníkovi Jizeranu Doubrava Josefu Nedošetkovi. Ten se totiž pěti góly podílel na výhře svého týmu v domácím zápase proti Dlouhé Lhotě, která ještě v loňském ročníku hrála I. B třídu. Letos se zatím trápí v okrese. Na rozdíl od Jizeranu, který opět zažívá stejně jako v loňské sezoně, kdy podzim dokonce vyhrál, skvělou úvodní částí sezony. 

Okresní přebor – 4. kolo

K. Hlavno – Kr. Vrutice 1:1 (29. J. Bůžek – 48. Čakrt), Bezno – Bakov 1:3 (61. M. Hötzel – 8. a 59. Frelich, 37. Kolovratník), Doubrava – Dlouhá Lhota 9:4 (18., 40., 68., 70. a 77. Nedošetko, 66. a 87. Resl, 12. Vít, 74. Odcházel – 7. a 45. Valenta, 63. Pastorek, 90. L. Zdobinský), Chotětov – Řepov 5:3 (15. a 50. Procházka, 7. Rusiňák, 14. Koníček, 23. Pečenka – 6. Uher, 61. Bonomo, 75. Rambousek), Kněžmost – Bělá 7:0 (6. a 33. J. Beran, 16. a 46. Soukup, 63. Kastner, 74. Chlup, 81. Šrytr), Kosmonosy B – Zdětín 6:1 (17. a 63. Žďánský, 35. Podzimek, 38. Procházka, 49. Šulc, 62. Splídek – 25. Rosenkranz), Rejšice B – Kosořice 2:0 (24. Korejza, 60. Pečínka).

Petr Fencl, Jaroslav Bílek