Trenér boleslavských fotbalistů Pavel Hapal neměl za sedm dní tureckého kempu čas na holení.

Buď prohání boleslavské fotbalisty, nebo sleduje utkání jiných mužstev, kterých je v Antalyi spousta, případně se svými kolegy z realizačního týmu řeší aktuální záležitosti přípravy tréninkové jednotky či přípravného utkání.

Navíc Pavla Hapala trápí na soustředění v turecké Antalyi dvě věci. Nevyladěná souhra týmu a zranění dvou ofenzivních hráčů. Na zlepšení sehranosti s hráči pracuje na každém tréninku, i když v přípravných zápasech stále vidí nedostatky. A to přesto, že všechny tři dosavadní byly vítězné. „V ofenzívě a v přípravě střeleckých příležitostí ještě stále máme rezervy.“

Za zraněné Kyselu a Řezníčka, z nichž ani jeden se neuzdraví do úvodu mistrovské sezony, povolal Táborského, který už byl jednou nohou na hostování v Dynamu České Budějovice. „Obě zranění byla velmi nešťastná,“ litoval Hapal. Návrat Táborského do boleslavského kádru vnímá bez problémů. „Je stále naším hráčem, zná spoluhráče i atmosféru týmu,“ pochvaluje si Hapal, že zraněné hráče nahradí fotbalista, jenž nebude potřebovat žádný čas k adaptaci v boleslavském klubu.

Nebýt zranění Kysely a Řezníčka, neměl by turecký kemp chybu. „Hrací plochy i tréninkové podmínky jsou výborné, také soupeři, se kterými jsme hráli, byli kvalitní,“ pochvaloval si pobyt trenér Pavel Hapal.

Klima na jihu Turecka je opravdu mimořádně příznivé k fotbalové přípravě. Denní teploty se pohybují od 12 do 22 stupňů Celsia. Vítr fouká jen mírně, a když prší, tak jen v noci.

JAN FIDLER