Kdo povede fotbalisty FK Mladá Boleslav v příští sezóně zatím zůstává otazníkem.

Devět kol před koncem letošního ročníku dosedl ke kormidlu prvoligového celku tehdejší trenér juniorky devětapadesátiletý Karel Stanner. Při jmenování nového kouče prohlásil prezident FK Mladá Boleslav Josef Dufek: „Devět ligových zápasů rozhodne, zda bude působit dál u mužstva, nebo se vrátí do dosavadních funkcí.“

První dva zápasy se Stannerovi a jeho svěřencům nepodařilo dovést do vítězného konce, když nejprve remizovali na půdě Bohemians 1905 a následně doma nestačili na Brno.„Ze začátku chvilku trvalo než si to takříkajíc sedlo a hráči pochopili, co od nich chceme,“ hodnotil svůj start na lavičce sám trenér.

Pak přišel ale vyhraný zápas v Liberci a následná pětizápasová vítězná šňůra. Drtivý finiš Boleslavských zastavila až mistrovská Slavia.
Stanner dal v závěru ligy šanci několika talentovaným mladíkům nakouknout do ligy. Po posledním ligovém kole hodnotil svou misi u boleslavského áčka kladně: „Za velké plus považuji, že dostali šanci talentovaní nováčci Jan Šeda, Michal Sedláček a Jiří Schubert. Při celkovém zisku šestnácti bodů to byla dobrá mise, jsem spokojený.“

Šestnáct bodů a bilance pět výher, jedna remíza a tři prohry – takové bylo Stannerovo devítizápasové působení u prvoligového celku Mladé Boleslavi.
Po skončení ligového ročníku tak tedy byla na pořadu dne jediná otázka: Zůstane Stanner u A týmu jako trenér, nebo přijde někdo jiný?
Ředitel komunikace FK Mladá Boleslav nám včera prozradil: „V současné době probíhají konkrétní jednání s Pavlem Hapalem o pozici hlavního trenéra Mladé Boleslavi.“

Pavel Hapal v současnosti působí ve slovenském prvoligovém celku FK Nitra, která figuruje na čtvrtém místě slovenské ligy.
Co bude se Stannerem? „Karel Stanner dostal nabídku na asistenta hlavního trenéra,“ řekl dále Svěcený. Podle jeho slov by se měla jednání s oběma trenéry uzavřít během přištího týdne. Svěcený ještě uvedl, že žádná jiná jména na obsazení trenérských postů nejsou v tuto chvíli ve hře.

PAVEL HAPAL

Datum a místo narození:
27.7.1969 v Olomouci
Hráčská kariéra:
Sigma Olomouc
Dukla Praha
Sigma Olomouc
Bayer Leverkusen (Německo)
CD Tenerife (Španělsko)
Sparta Praha
Sigma Olomouc
České Budějovice
Trenérská kariéra:
SFC Opava
Zlín
Baník Ostrava
Nitra (Slovensko)
Reprezentační kariéra:
31 zápasů – 1 branka