Plné tribuny, kvalitní a atraktivní fotbalovou podívanou, ale především body. To vše očekává od pátečního utkání se Spartou trenér Mladé Boleslavi Karel Jarolím. „Věřím, že máme tým, který se může měřit jako rovný s rovným s každým v tuzemské lize. Hrajeme doma a chceme bodovat i v souboji se Spartou," prohlásil před zápasem, který bude jeho jubilejním 300. na české prvoligové lavičce.

FK Mladá Boleslav (7.) – Sparta Praha (1.)Výkop: pátek 14. srpna, 20:30 (ČT sport).
Rozhodčí: Příhoda – Nádvorník, Vlasjuk.
Bilance: 22 7–2–13 25:40.
Poslední zápas: 2:3.
Předpokládané sestavy:
Boleslav: Šeda – Bartl, Kúdela, Šisler, Bořil – Ščuk, J. Rada – Zahustel, Magera, Skalák – Baroš.
Sparta: Bičík – Mareček, Holek, Hybš – Frýdek, Vácha, Hušbauer, Dočkal, L. Krejčí – Lafata, Fatai.
Absence: Čermák (dohoda mezi kluby), J. Kysela (zranění), Hůlka (rekonvalescence) – Kováč (zranění), Breznaník (nejistý start).

S atraktivitou zápasů proti Spartě nemají Boleslavští dlouhodobě problém. Vždyť ani jeden z dvaadvaceti vzájemných střetů zatím neskončil bezbrankovou nudou a průměr gólů šplhá ke třem na zápas.

Horší je to ovšem s body. Na poslední ze sedmi slavných boleslavských výher totiž déle než tři roky usedá prach a ze současného kádru ji pamatují už jen brankář Šeda a hráči Kúdela, Chramosta, Ščuk, Kysela a Štohanzl (ten aktuálně míří na hostování do Slavie, podrobnosti přináší sobotní tištěné vydání Boleslavského deníku). V pěti posledních zápasech dokonce Sparta nedopřála ani bod.

Po odehraných třech kolech patří oba soupeři do lepší poloviny tabulky, Letenští dokonce stanuli v jejím čele. Sedmá Boleslav ztrácí tři body, takže se v případě úspěchu může dotáhnout. Nechala by tak zapomenout na ne úplně přesvědčivý vstup do sezony.

Sparťané po úvodním bezbrankovém zaváhání v Jihlavě doma naposledy sesadili z čela překvapení ze Zlína, když mezitím zvládli za tři body i duel s Ostravou. Jejich trenér Zdeněk Ščasný očekává velmi těžký zápas. „Mladá Boleslav je doma hodně silná, nečeká nás jednoduchý soupeř. I přesto budeme chtít uspět."

Zápas s Baníkem má za sebou také Jarolímův výběr, který si ve Vítkovicích připsal před necelým týdnem na konto po porážce v Liberci a výhře s Brnem svou první remízu v soutěži. Středočeši v utkání prohrávali dokonce už 0:2, po vyrovnání ovšem měli blíže k vítězství. Zradilo je ovšem proměňování šancí.

Právě ve zlepšení efektivity vidí jeden z klíčů k úspěchu v duelu s jedním ze dvou dosud neporažených celků i Jiří Skalák, který byl při vlastním gólu Baníkovců jediným boleslavským střelcem v utkání a jako jediný z týmu už dokázal v podzimní soutěži skórovat dvakrát. „Chceme zase hrát o evropské poháry. Máme dobré mužstvo, ale musíme proměňovat šance," nabádá záložník, který se proti klubu, jehož je odchovancem, určitě bude chtít předvést v co nejlepším světle.

Dočkají se jeho slova naplnění?