Boleslavský brankář Miroslav Miller posílil Spartu Praha. Čtyřiatřicetiletý gólman přišel do letenského celku na hostování do konce sezony jako záskok za jedničku Davida Bičíka, který se podrobil artroskopické operaci kolena a bude zhruba dva měsíce mimo hru.

Miller opouští Mladou Boleslav po čtrnácti letech, před kterými do ní tento rodák z Berouna přišel z pražské Admiry. V první lize za jiný klub nechytal a stal se služebně nejstarším hráčem kabiny.

V nejvyšší soutěži nastoupil k 211 zápasům. Přestože v aktuální sezoně byl brankářskou dvojkou za Alešem Hruškou, s boleslavským fotbalem zažil všechny novodobé úspěchy, na nichž se významně podílel svými výkony i vstřícnou povahou v hráčské kabině.

„Dlouhodobě jsme s Miroslavem Millerem měli dohodu, že když dostane zajímavou nabídku, tak mu vyhovíme, protože pro Boleslav udělal opravdu hodně," prohlásil prezident FK Mladá Boleslav Josef Dufek a dodal, že za odcházejícího Millera náhradu do branky shánět nebude: „Máme Aleše Hrušku, vrátil se nám mezinárodně ostřílený Jan Šeda, mimochodem vyhlášený nejlepším gólmanem v loňské podzimní indické lize, a v kádru je také mladý talentovaný Hidajet Hankič."

Na Letné, kde ocenili vstřícnost a konstruktivní jednání středočeského klubu, by měl Miller rovněž převzít roli dvojky. Podle trenéra Vítězslava Lavičky ale rozdělení brankářských rolí ještě není definitivní. „Nechci dělat nějaké závěry, o složení týmu se rozhodne po soustředění v Turecku," prohlásil trenér.

„Většinu přípravných zápasů zatím odchytal Štěch, nevedl si špatně, navíc kvalitu ukázal už v závěru podzimu," řekl Lavička s tím, že o pozici jedničky bude bojovat i Miller. „Samozřejmě i s tím přichází. Stejně jako známe kvality Marka Štěcha, tak víme o kvalitách Millera," přidal.

Třiatřicetiletý Bičík se pro zákrok rozhodl po návratu ze soustředění na Kanárských ostrovech, kde začal mít s kolenem potíže. Prodlouží si tak vynucenou pauzu, protože kvůli problémům se zády a patou naposledy za Spartu nastoupil začátkem listopadu v Evropské lize proti Slovanu Bratislava.

Zbývající zápasy na podzim odchytal Štěch, který také nastoupil ve všech dosavadních přípravných zápasech. Dvojku mu dělal teprve osmnáctiletý Vojtěch Vorel.

„Přemýšleli jsme o tom, že bychom tak pokračovali i nadále, ale nakonec jsme se vzhledem k Vojtovým malým zkušenostem s dospělým fotbalem rozhodli, že nepůjdeme do rizika," uvedl Vítězslav Lavička.