V sobotu se sešli na tartanovém oválu na Astonce boleslavští arbitři k poměření svých fyzických sil při prověrce.

Před zahájením podzimní části soutěže je čekají ještě teoretické písemné testy. Na tartanu se o víkendu představilo 19 arbitrů z celkového počtu 53 činných rozhodčích okresu, to jest necelých 36 procent, z čehož přítomný předseda komise rozhodčích Michal Tylchert rozhodně radost neměl.
Ti, kteří dorazili byli rozděleni do dvou skupin. Starší absolvovali na tartanu deset okruhů běhu proložených chůzí, na mladší čekalo okruhů dvanáct.
Všichni rozhodčí přistoupili k prověrkám velmi zodpovědně a za to je potřeba pochválit především ty nejstarší – pány rozhodčí Chládka, Svobodu, Halbicha a Hloucala.

NOVINKY

Nejenom rozhodčí, ale i samotné hráče pak čeká během nové sezony řada novinek. Tou nejdiskutovanější je možná úprava pravidla o počtu možných střídání za zápas na pět i v soutěžích dospělých.

Podobná změna bude již s jistotou platná v nové sezoně v ČFL a divizních soutěžích. „Legislativní oddělení FAČR rozhodlo, že pro nižší soutěže mužů a žen lze aplikovat pravidlo s pěti střídáními. O snížení na čtyři nebo tři střídání může rozhodnou řídící orgán soutěží," komentoval předseda boleslavského svazu Martin Vlk s tím, že výkonný výbor bude o této úpravě jednat na středečním zasedání.

Ten představil i další chystané novinky: „Týmy okresního přeboru budou mít povinnost používat pro střídání informační tabule. Úplně novou soutěží pak bude mladší minipřípravka pro hráče od šesti do osmi let. Zásadní novinkou pak je projekt možnosti vytváření smíšených družstev mládeže." V praxi jde o to, že dva kluby mohou při nedostatku hráčů spojit například kategorii dorostu a hrát pod hlavičkou jednoho klubu bez nutnosti odesílání hráčů na hostování.

Ve IV. třídě mužů pak budou startovat v příští sezoně dva nováčci – rezerva Chotětova a také navrátilci ze soutěží Liberecka z Branžeže.

AKTUALIZOVÁNO: VV na základě požadavku STK OFS MB schválil max. počet střídání v mistrovských zápasech od ročníku 2013/2014 v utkání mužů na 5 hráčů a v utkáních dorostu na 7 hráčů.

PETR FENCL, JAROSLAV BÍLEK