Dobrovice hrála o hodinu dříve a než divizní rival nastoupil k zápasu, byla prakticky vyřazena. Po vyrovnaném úvodu rozjeli fotbalisté Ústí nad Labem ve 20. minutě kolotoč, který vedl nejprve ke gólové střele Kubína dvojitými jesličkami a za tři minuty napálil k tyči volej i exteplický David Černý – 0:2.

Až ve 37. minutě rozehrálo Ústí první roh a rovnou z něj udeřilo. Do sítě hlavičkoval Jaroslav Benda. A opět za tři minuty navýšil debakl nejlepší muž na hřišti Černý, který rozběhl Bendu kolmicí, nasprintoval si za obranu na jeho zpětnou přihrávku a znovu napálil volej za Bartošova záda. Hned po rozehrání navíc Chodora otřásl dobrovickou spojnicí.

„V kabině jsme si řekli, že začíná nový zápas a chceme aspoň ve druhém poločase uhrát dobrý výsledek,“ řekl domácí brankář Ondřej Bartoš, který byl nakonec jeho hlavním hrdinou. Zlikvidoval šest vyložených šancí hostů, kteří si s obranou cukrovarníků dělali, co chtěli, a většinou na gólmana stříleli zcela osamocení zblízka. V jednom případě ho dokonce nepropálili ani v tandemu Benda s Ondřejem Černým. „Bylo vidět, že to ti kluci mají natrénovaní, měli náběhy, byli živí, dostkrát proti mně byli sami,“ konstatovala letitá dobrovická opora.

Fotbalisté Bakova prohráli nedohrané utkání na Sahaře 2:3. Ilustrační foto
Bakov prohrál na Sahaře na góly. Vítěz rvačky znám není

Jediným úspěšným střelcem byl po Fischerově zpětné přihrávce z koncové čáry Jonáš Jiránek. Na druhé straně zakončil rychlý brejk těsně nad břevno Kocourek a až v 66. minutě se o čestný úspěch Picavy postaral z trestného kopu z 22 metrů střídající Martin Korec. „Vypadalo to na debakl a mohlo to tak skončit. Škoda že jsme nedali hned v úvodu dvě šance, ale na to se nehraje,“ narážel trenér Ondřej Murárik na Zelinkovu hlavičku těsně nad ze 4. minuty a neuznaný gól pro ofsajd, které byly ovšem dva i na ústecké straně.

V oslabené sestavě s hráči, kteří na jaře působili i v I. A třídě, prohrála Dobrovice 1:5. „Volno dostal jen Marek Sedláček na porod, ale další čtyři hráči zvraceli a měli teploty. Nejhůře dopadl Novák, který má antibiotika,“ vysvětlil absence opor Ondřej Murárik.

Na kosmonoském kopečku se do charitativní tomboly pro nemocnou dívku Ivanku zapojili i hráči soupeře, kteří si do Prahy 3 odvezli pomyslné 3 body za 3 vstřelené góly.

Mol cup, 1. kolo: Sokol Libiš - FC Sellier & Bellot Vlašim (1:9), hráno 17. srpna 2022.
První kolo MOL Cupu favorité z druhé ligy zvládli na jedničku

Skóre před fantastickou návštěvou v beznadějně zaplněném areálu otevřel zblízka po nezachycené přihrávce před bránu žižkovský kapitán Josef Bazal již v 11. minutě. Hartych poté čaroval při příležitosti Štrombacha, který byl hlavním spalovačem horkého podvečera. Ve 35. minutě po faulu přímo na hranici velkého vápna, který zaváněl i penaltou, tentýž hráč orazítkoval z trestného kopu břevno.

Po vyrovnané čtvrthodině druhé půle si naběhl na centr před bránu znovu Bazal a hlavičkou zvýšil na 0:2. „Kosmonosy nebyly snadný soupeř, hrály organizovaný a běhavý fotbal. I tak jsme ale měli dost šancí, které jsme mohli proměnit dříve a mít klid. Takhle rozhodl asi až ten můj druhý gól,“ uvedl žižkovský kapitán, který byl i blízko hattricku. „Chybělo po Mulemeho centru jen lépe naklopit nárt, to mě trochu mrzí,“ dodal Josef Bazal.

Skóre zpečetil až exboleslavský Hönig skvostným sólem v plné rychlosti, po kterém obstřelil Hartycha. Kosmonoský brankář ještě předtím reflexivně na čáře vykopl další Štrombachovu tutovku, již za stavu 0:3 vyškraboval zázračně zpod břevna pumelici na roh a když Bazal naservíroval v poslední minutě míč na zadní tyč, stačil se domácí brankář opět včas přesunout proti komu jinému než zakletému Štrombachovi.

Z fotbalového utkání krajského přeboru Velim - Horky
FOTO, VIDEO: Oba nováčci krajského přeboru začali sezonu vítězně

Vítězové si pak užili dlouhou děkovačku s plným autobusem vlajkonošů, kteří se na podobné oslavy v sestupové druholigové sezoně pořádně načekali. „Máme skvělé fanoušky, podporovali nás a stáli za námi, i když se nám loni vůbec nedařilo. Dnes nám tu udělali úplně domácí atmosféru,“ těšilo Josefa Bazala.

Dobrovice – Ústí nad Labem 1:5 (0:4)

Branky: 66. Korec - 23. a 42. D. Černý, 20. Kubín, 39. Benda, 55. Jiránek. Rozhodčí: Pekař. Bez karet. Diváků: 180. Střely na bránu: 4:15. Rohy: 2:3.
Dobrovice: Bartoš – Zelinka (26. Kocourek), Vrána, Pečínka, Klain (62. Kohout) – Hubač, Horák, Sedláček (62. Korec), Král (46. Kučera), Bičiště – Tomíček (46. Herzán).

Kosmonosy – Viktoria Žižkov 0:3 (0:1)

Branky: 11. a 62. Bazal, 79. Hönig. Rozhodčí: Řeháček. ŽK: 3:0. Diváků: 640. Střely na bránu: 2:11. Rohy: 1:6.
Kosmonosy: Hartych – Marek, Podzimek (60. Strouhal), Pajer, Prokorát – Kubelka, Mašek, Smetana (60. Maryška), Král (46. Šimáček) – Kořínek (69. Zeman), Mulligan (46. Hrdlička).

Česká Lípa - Benátky n. J. 3:4 (0:3)

Branky: 53. Havel, 72. Žižka, 83. Filip – 28. Šimeček, 38. Macek, 45. Zabilanský, 62. Komárek. Rozhodčí: Černý. ŽK: 3:2. Diváci: 250.
Benátky: Straka – Holakovský, Glöckner, Kopa, Komma (63. Knobloch) – Šimeček – Zabilanský (63. Vlček), Mbah (79. Kadeřábek), Komárek (90+5. Poustecký), Slicho – Macek (79. Zedníček).