FK Mladá Boleslav – FK MAS Táborsko 5:0 (1:0)

Ke třetímu přípravnému zápasu fotbalistů Boleslavi proti druholigovému MAS Táborsko vyběhla v prvním poločase opět banda mladíčků zezadu dirigovaná zkušeným Johanou.

V sestavě trenéra Koubka pro první poločas přáteláku, jež hostil opět pažit v Rejšicích, vyběhlo dokonce šest hráčů bez jediného prvoligového startu. „Je to naše filosofie, dát šanci mladým odchovancům. Vždyť naše béčko skončilo čtvrté, dorost byl také vysoko. To bychom byli hluší a slepí, kdybychom jim tu šanci nedali," řekl kouč k zařazení mladíků do přípravy.

„Odehráli takto už třetí poločas a hlavní je, že poločasy neprohrávají. S Hradcem a Bohemkou uhráli remízu, dnes svůj poločas dokonce vyhráli," řekl spokojeně k práci talentů Miroslav Koubek.

Právě střelou jednoho z nich, Marka Sedláčka, z jedenácté minuty, Boleslav v Rejšicích vedla. Vedení mohl navýšit ještě Brunclík, ale penaltu nařízenou za faul na Bořila napálil jenom do břevna.

„Je předčasné předvídat kolik z mladíků se udrží v kádru, popř. kolik by mohlo nakouknout třeba do základní sestavy," dodal Koubek.

Ve druhém poločase už naskočili na hřiště v modrobílém dresu zkušení ligový harcovníci a na konečném výsledku to tentokrát bylo znát. „Druhá sestava se už dokázala prosadit svou fotbalovostí," hodnotil druhý poločas kouč Boleslavi, který se chystá v příštím týdnu navštívit zápas prvního předkola evropské ligy mezi Dublinem a Thorem, z něhož vzejde soupeř pro Mladou Boleslav.

Vůbec by se nikdo nezlobil, kdyby svého soupeře v evropském poháru Bolka smetla, jako ve druhé půli Táborsko. Nejprve se v ní prosadil hlavou Chramosta, pak dal dvě branky „proti svým" Táborský, a účet uzavřel dělovkou z hranice šestnáctky Kúdela.

Trefit se mohl i Rolko, ale jeho střelu vytěsnil brankář Fryšták, což kapitán Marek Kulič ohodnotil slovy: „Kdyby dal tenhle gól nohou, tak ukončím kariéru!"

Branky: 12. Marek Sedláček, 48. Chramosta, 54. a 57. Táborský, 88. Kúdela. Rozhodčí: Černý. Diváci: 220

Boleslav I. poločas: Hankić – Tvaroha, Johana, Zbrožek, Tvrdý – Brunclík, Sedláček – Kysela Mehanovič, Bořil – Synek.

Boleslav II. poločas: Šeda – Janíček, Rolko, Smejkal, Bořil – Kúdela, Ščuk – Táborský, Kulič, Sivrič – Chramosta.

Táborsko: Fišan (46. Fryšták) – Kalášek, Smrek, Kotrba (59. Hric), Rožboud – Houška – Kavka (46. Kočí), Jasanský (80. Dobal) Ciferský (71. Varyš), Mašek (46. Mach) – Vukadinovič (83. Mašek).