„Pro nás to byla velmi dobrá konfrontace. Oba zápasy jsme odehráli na dvě jedenáctky. Protočili jsme všechny hráče a jsme rádi, že jsme je viděli v akci. Nikdo se nezranil,“ zhodnotil účast v Benátkách trenér Mladé Boleslavi Pavel Hoftych.

Ten dal druhý turnajový den volno nejzkušenějšímu hráči kádru, Marek Matějovský se účastnil oslav výročí klubu, ve kterém udělal své první fotbalové krůčky. „Uvolnili jsme ho, aby si užil exhibici, kterou má ve Staré Boleslavi. Odehrál i v pátek kvalitní zápas. Trénuje všechny dávky naplno,“ neměl Hoftych s absencí opory problém.

Kromě toho, že déšť možná odradil od návštěvy Letního stadionu některé diváky, litoval snad už jen toho, že s týmem ztratil v závěru pátečního utkání s Libercem za stavu 3:0 téměř jisté finále. Šlo ale pouze o drobnou vadu na kráse. „Co jsme od hráčů chtěli, to splnili. Po třech dnech, kdy trénujeme s balonem, to byla kvalitní příprava,“ pochvaloval si.

Fotbalisté Staré Boleslavi (s číslem 40 šéf klubu Josef Matějovský) sice v předposledním kole v souboji o postupovou naději s Kralupy prohráli, nakonec si ale I. A třídu zahrají rovněž.
První nástřel soutěží: Hradiště se dočkalo odměny, zahraje si přebor

Sobotní soupeř z Příbrami byl podle něj v o dost odlišném rozpoložení, což se odrazilo na konečném výsledku. „Mají problém se složením kádru, hráli zápas před námi. Pro nás bylo povinností je porazit. Že hráči řešili střelbu v zápasovém tempu, je jen dobře. Gólů jsme mohli dát víc, ale mohli i tři inkasovat, podržel nás však brankář Polaček,“ zmínil Pavel Hoftych i staronovou tvář v bráně.

Turnaje se v roli trenéra Boleslavi účastnil poprvé a celkově jej hodnotil velmi pozitivně. „Skvělý turnaj, ve skvělém prostředí. Pochvala městu Benátky, že se tak stará o sport,“ uzavřel Hoftych.

Fotbalisté Mladé Boleslavi v prvním turnajovém utkání remizovali v Benátkách s Libercem 3:3, v následném rozstřelu prohráli.
Boleslav pokazila závěr, v Benátkách si zahraje pouze o třetí místo

I přes celkem dvanáct inkasovaných gólů zápasy splnily účel také v očích příbramského kormidelníka Tomáše Zápotočného. „Bylo to náročné,“ potvrdil a navázal: „Ale chtěl jsem, aby si kluci vyzkoušeli takto těžké zápasy. Dostali jsme sice sedmičku, ale stále jsme teprve na konci prvního týdne přípravy. Pro nás je to obrovská zkušenost. Důležité je, že se nikdo nezranil. Budeme pracovat dál,“ byl pozitivní kouč Příbrami, který na rozdíl od soupeře neměl k dispozici dvě kompletní jedenáctky. Prostor dostal i dvacetiletý útočník Pavel Osmančík, který v týdnu přišel na hostování z Bohemky.

Ve finále turnaje Hradec Králové porazil Liberec 4:1 (3:0, branky: 8. Rada, 20. Gabriel, 27. Vašulín, 65. Prekop – 68. Pourzitidis).

Příbram – Hradec Králové 1:5 (0:3)

Branky: 51. Wágner – 9., 20. a 64. Firbacher, 38. Dvořák, 81. Rybička.
Příbram: Babka – Vokřínek, Fišl, Žilák, Schindler - Vott, Čermák, Petrák, Jeřábek, Surmaj – Osmančík (Čejka, Vávra, Hájek, Wágner, Dudl, Bleha, Smrkovský).

Zápas o 3. místo: Mladá Boleslav – Příbram 7:0 (4:0)

Branky: 9. a 31. z pen. Ladra, 55. a 56. Krobot, 15. Dufek, 41. Fulnek, 74. Mašek. Rozhodčí: Opočenský. Diváci: 120.
Boleslav - I. poločas: Polaček - Fulnek, Jahič, Coňk, Karafiát - Látal, Dancák, Stránský, Vaníček - Ladra, Dufek. II. poločas: Lichtenberg - Pech, Jahič (66. Coňk), Suchý, Rolinek - Skalák, Donát, Mašek, Preisler - Ladra (66. Stránský), Krobot.
Příbram: Smrkovský - Vokřínek, Petrák, Žilák, Dudl - Čermák, Jeřábek, Ben Ayad - Osmančík, Wágner, Surmaj.