Čejetice vedení neudržely

Kouřim/ Ve fotbalové I. A tříde domácí ve druhé půli otočili výsledek.

24.3.2008

Ilustrační fotoFoto: archiv VLP

Kouřim se znovu naučila vyhrávat, pod novým trenérem Jiřím Mašatou opět nezaváhala a uhrála další důležité vítězství.

Kouřim – Čejetice 2:1

Kouřim po zimní přestávce válí. Ze dvou utkání získala šest bodů. Tentokrát otočila zápas s Čejeticemi. I když domácí smolně inkasovali ve 29. minutě z první střely na bránu, nesložili zbraně, svého soupeře zavřeli na jeho půlce a vydřeli důležitou výhru.

„První poločas pro nás začal dost smolně, po chybě brankáře jsme po první střele soupeře na naší bránu prohrávali 0:1. Věděli jsme ale, že kluci jsou dobře fyzicky připraveni a že to ještě uběhají. Soupeř se navíc zatáhl a hrál na brejky. My jsme tvořili hru a vytvářeli si šance. Kdybych počítal jen ty vyložené, tak by jich bylo minimálně šest. V zimní přestávce udělal realizační tým obrovskou spoustu práce, pročistilo se prostředí v kabině, poraženecká nálada je pryč, všichni tady jedeme na sto prcent,“ řekl kouč Jiří Mašata. „Dobré výsledky v posledních dvou zápasech jsou zásluhou všech lidí, kteří se tady v Kouřimi kolem fotbalu pohybují. Není to rozhodně má zásluha. Jinak pokud jde o otázku proč hrajeme na umělé trávě v Kostelci nad Černými lesy, měl bych vysvětlit, že to není taktický záměr, i když jsme v Kostelci vyhráli zimní turnaj a hraje se nám zde dobře. Problém je v tom, že hřiště v Kouřimi je blízko vody a současné vlhké počasí mu vůbec nesvědčí. Již minulý týden jsme zvolili pro zápas s Vlašimí kosteleckou umělku a tento víkend jsme to museli učinit znovu, protože naše hřiště je snad v ještě horším stavu než před týdnem,“ dodal.

Branky: 52. Dvořák, 85. Martin Snížek (z PK) – Kadlec. Rozhodčí: Němeček. ŽK: 2:3. Diváků: 200. Poločas: 0:1.

Čejetice: Krejčík – Hurta, Štěpán, Bartoš, Nekola – Brož, Kadlec, Blažek, Průcha – Dubský, Korec.

Kouřim: Malý – J. Snížek, Skalický, Čáp, Kapic – Dvořák (79. Fialka), Pokorný, M. Snížek, Teplý – Klouček (75. Dytrych), Novák (55. Břečka)

24.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy.
14

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Boleslavské divadlo finišuje s premiérou

Mladá Boleslav – Na prknech Velké scény mladoboleslavského divadla se už tento pátek uskuteční další letošní premiéra. Bude jím hra Deburau.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.