Zápas jara zažije dnes nejen nejvyšší česká fotbalová soutěž mužů, ale také třetí liga žen. V divizní skupině B si to totiž v přímém souboji a navíc v derby rozdají na hřišti v Krnsku fotbalistky Mladé Boleslavi proti Mnichovohradišťankám. Pohled na tabulku říká, že čtyři kola před koncem mají při stejném počtu bodů navrch momentálně díky lepšímu skóre hráčky z Hradiště. Těm navíc hraje do karet podzimní výhra z domácího hřiště 4:1.

Nervozita i natěšenost panuje v obou táborech okresních rivalů. „Tak půl na půl," nedokázal pocity rozšifrovat kouč Boleslavi Josef Kubín. Jeho protějšek Michal Maděra měl dva dny před zápasem jasno: „Já jsem nervózní a holky se těší."

Ani jeden z koučů neměnil v týdnu zaběhlé tréninkové metody. „Já jsem v úterý na tréninku dokonce chyběl, protože jsem šel do divadla," hlásil se smíchem boleslavský trenér. Ani ten hradišťský nic zvláštního před zápasem jara nevymýšlel. „Jenom jsem zaregistroval větší tréninkovou docházku," pochvaloval si Maděra.

Ten řeší před klíčovým duelem jara příjemné starosti. „Skvěle se nám rozehrály některé dorostenky a dost hlasitě si říkají o základní sestavu v áčku," prozradil Maděra. Také boleslavský tábor hlásí připravenost. „V sezoně jsme měli nějaká zranění, ale všechny hráčky by měly být na sobotu fit. Otázkou u nich ale bude spíš míra rozehranosti," má drobné otazníky Kubín.

Favorit utkání? „Rozhodne nasazení na hřišti, vůle a aktuální forma. Pokud v sobotu vyhraje fotbal, tak jsem favoritem my," řekl Kubín a vzpomněl na podzimní porážku 1:4. „Oni na podzim hráli takový antifotbal, kdy úplně vynechali zálohu a všechno kopali dopředu na brejky. A vyšlo jim to," míří popíchnutí na sever okresu z Boleslavi. A jak vidí favorita zápasu druhá strana? „Herně je o kousek lepší Boleslav, ale holky si věří. Navíc si myslím, že máme aktuálně lepší formu," připomněl Maděra fakt, že jeho tým zatím na jaře neztratil ani bod.

To Boleslav už nějaké bodíky poztrácela, a také díky tomu se Hradiště posunulo do čela. „K některým zápasům jsme nepřistoupili správně. Holky si myslely, že se některé soupeřky asi podcenily. Třeba minulý víkend to byly v Poděbradech rozhodně ztracené dva body," připomněl kouč Boleslavi Josef Kubín víkendovou remízu 1:1.

Rovná se podle obou koučů výhra v derby zisku titulu? „My to tak nebereme. Ještě pak budou zbývat tři utkání," zní hlas z Boleslavi. V Hradišti to vidí jinak. „I remíza pro nás znamená výrazný krok k prvnímu místu. Do konce soutěže už máme příznivý los a věřím, že když zvládneme sobotní zápas, první místo už nepustíme," myslí si Maděra.

POSTUP?

Buď jak buď oba celky by si měly zajistit postup do nově vzniklé soutěže. Ženské fotbalové soutěže totiž čeká po sezoně reorganizace soutěží. První a nově také druhá liga budou celostátními soutěžemi. Pod druhou ligou budou dvě nově vzniklé soutěže – jedna česká druhá moravská. Až pod nimi pak budou stávající divize. A jelikož oba celky z Mladoboleslavska s největší pravděpodobností obsadí dvě čelní příčky, oba čeká příští rok účast v české části třetí nejvyšší soutěže.