Rejšice - Jíkev 2:1

V úvodním kole jara fotbalové I. B třídy byli domácí favoritem. Hosté se krčili na posledním místě tabulky a čekala se jasná výhra domácích.
Ti sice od začátku měli herně navrch, ale malý důraz v soubojích a hluchá koncovka dala šanci hostům uhrát bezbrankový poločas. Největší příležitost měl rejšický Putorík, ale jeho střelu ze sóla stačil z brankové čáry vykopnout Neužil. Domácím zatrnulo, když Žežulka z dálky nastřelil břevno.

Domácí se dostali do vedení brankou Edera, který se uvolnil na hranici šestnáctky a nasměroval střelu k tyči. Pak nevyužil sólo Remsa, na druhé straně nikým neatakovaný Kápička nastřelil jen gólmana Berana. V 60. minutě po přečíslení hostující obrany zvýšil Putorík po skluzu na 2:0.

Jenže domácí si zkomplikovali situaci vyloučením Edera, který zbytečně oplácel v přerušené hře. A hostům narostla křídla.
Když v 73. minutě Dudek hlavou snížil na rozdíl branky, byli domácí pod silným tlakem. Zuby nehty bránili jednobrankové vedení a před jejich brankou bylo rušno. V 90. minutě mohl střídající Prskavec vystavit pojistku, ale z bezprostřední blízkosti jen nastřelil brankáře. Na druhé straně mohl vyrovnat Březina, ale Beran byl na místě. Nakonec domácí doklopýtali k vytouženémui zisku tří bodů.

Jíkev: Zemánek – Žežulka, Neužil, Dudek, Strašík – Březina, de Giorgii, Zouza, Klimeš (64. Vynohradov) – Kápička, Spilka. Trenér Karel Pokorný.

Rejšice: Beran – Sedláček, Rys, Uhlík, Jon – Voleman (65. Prskavec), Hanuš, Eder, Nastoupil (90. Vít) – Putorík, Remsa (64. Kubín). Trenér Pavel Horváth.


Branky: 51. Eder, 60. Putorík – 73. Dudek. Rozhodčí: Šnýdr. ŽK: 2:2. 63. Eder (R). Diváci: 120. Poločas: 0:0