Velký tlak před čtvrtečním zápasem 3. předkola Evropské ligy necítí i proto, že místo v obraně pro něj nebude úplně neznámé.

Naposledy si na stoperu zahrál v posledním ligovém kole minulé sezony s Jabloncem. "Zaskakoval jsem, protože kluci byli vykartovaní nebo byli zranění. Není to můj post a je to pochopitelně nezvyk, ale doufám, že s tím nebude velký problém a zvládnu to," řekl Kúdela ČTK a Českému rozhlasu po včerejším tréninku v nizozemském Enschede.

Pětadvacetiletý hráč tušil, že bude muset vypomoct v obraně od začátku tohoto týdne, když se potvrdila vážná zranění stoperů Adriana Rolka a Michala Smejkala, kteří doplnili dlouhodobě zraněné zadáky Tomáše Janíčka a Tomáše Fabiána.

"Měl jsem nějakou předtuchu, že to tak asi bude vypadat, ale poznali jsme to na tréninku a trenér (Miroslav Koubek) mi to řekl až v úterý na videu," přiznal Kúdala, jenž v improvizované sestavě poprvé v soutěžním zápase nastoupí po boku zkušeného Petra Johany.

Během kariéry ještě nezažil tak velkou marodku, jaká momentálně trápí boleslavský tým. "Je to nezvyk a docela nepříjemné. Prostě se to stalo a my se s tím musíme vypořádat. Zatím je nás tady dost a nějak to poskládáme," věřil bývalý hráč Slovácka, Kladna a Sparty Praha, jehož celek ve 2. předkole vyřadil islandský Thór Akureyri.

Twente, které před dvěma roky vyhrálo nizozemskou ligu a loni domácí pohár, podle něj bude lepší v útoku než v obraně. "Podívali jsme se asi na pět zápasů na videu. Je vidět, že ten mančaft je zvyklý hrát převážně útočně. Ta defenziva nebyla moc prověřena, ale určitě tam budou mít okna a my se je budeme snažit využít," prozradil bývalý reprezentant do 21 let.

Kúdela si vychutnal večerní trénink v atmosféře zatím prázdného třicetitisícovém stadionu De Grolsch Veste v Enschede. "Stadion je nádherný, hřiště krásně nachystané. Akorát si přejeme, aby přišlo hodně lidí a my to tady zvládli," dodal hráč s 121 prvoligovými starty a 10 vstřelenými góly.