„Soustředění bude úplně herní. Zaměříme se na taktiku a dynamiku hráčů. Myslím, že vytrvalostně jsme dostatečně připravení," nastínil generální sportovní manažer Dušan Uhrin náplň společného pobytu. Neúčastní se ho kromě Železníka pouze Jan Kysela zotavující se po artroskopické operaci kolena.

Windischgarsten se nachází zhruba sto padesát kilometrů od českých hranic. Fotbalisté Boleslavi budou ubytovaní ve stejném hotelu jako minulých letech. Ze své základny pak vyrazí k přípravným zápasům.

Ten úvodní odehrají ve čtvrtek přímo ve městě proti kyperskému Apollonu Limassol. V neděli se v nedalekém Stainachu utkají s FK Rostov. Ruský protivník je českým příznivcům dobře známý z jarního dvojutkání vyřazovací části Evropské ligy se Spartou. Za posledním soupeřem v rámci soustředění i před vstupem do předkola Evropské ligy vyrazí čtvrtý celek české ligy do Frohnleitenu, kde změří síly se Sturmem Graz.

Tradiční rakouský klub se stejně jako Limassol a Boleslav chystá na druhé předkolo Evropské ligy. Vedení středočeského celku si tak od zápasů slibuje důkladnou prověrku a přípravu na červencové ostré zápasy proti soupeři z Islandu či Irska.