Územní převahu ve spíše bojovném prvním poločase zúročili domácí až na samém konci. Kelský doyen Miřatský sklepl míč pro Jakuba Mihalíka, který se z deseti metrů trefil k tyči.

Oslabené Pěčice hrozily jen z přímých kopů. Před přestávkou Kiceluk a deset minut po ní Hubač umožnili Chaloupkovi blýsknout se efektními zákroky. Hosty zase dvakrát podrželi oba Novákové. Václav vykopl z brankové čáry Viskupovo zakončení po rohu, Ondřej na čáře zastavil průnik Chrdleho.

Jan Vladyka
Rezervní týmy prožily nechutný závěr podzimu

V 67. minutě se radoval ten, kdo přál Pěčicím. Volfovu střelu ze skrumáže dorazil o rameno domácího beka Miroslav Hubač. „Ve druhém poločase jsme zlepšili hru, bohužel jsme neuhlídali pěknou kombinaci domácích útočníků,“ mrzelo Karla Ramhartera, který na lavičce Pěčic zaskočil za trenéra Kříže.

V 84. minutě domácí vyšachovali pěčickou obranu a Miřatský předložil druhou gólovou přihrávku před prázdnou kasu Chrdlemu. Podsaditý záložník pak ještě z přímého kopu orazítkoval břevno. „Citelně nám chyběli zranění Král s Valentou. Navíc si hned na začátku natáhl stehenní sval kapitán Hubač a hrál jen na půl plynu. Na lavičce jsem ale měl jen dva šestnáctileté kluky, byl by hazard je proti zkušenému soupeři na těžký terén posílat,“ dodal zaskakující kouč Pěčic Karel Ramharter.

I. A třída – 15. kolo

Kly – Pěčice 2:1 (1:0)
Branky: 44. J. Mihalík, 84. Chrdle – 67. Hubač. Rozhodčí: Glogar. ŽK: 2:3. Diváci: 78. Střely na bránu: 5:4. Rohy: 6:2.
Pěčice: T. Dufek – Heřmanský, Tůma, O. Novák, V. Novák – Hubač, Mulač, Volf, Kriška – Kořínek, Kiceluk.

Kosmonosy – Luštěnice 3:1 (3:0)
Branky: 10. T. Scheufler, 15. Strouhal, 18. Novotný – 50. Ceral. Rozhodčí: Glogar. ŽK: 1:2. Diváci: 120.
Kosmonosy: Janura – Keszeg, Šimáček, Šulc, Podzimek, T. Scheufler, Novotný, Strouhal (81. Novák), P. Scheufler, Kraus (62. Siřínek), Koubek (71. Král).
Luštěnice: Řezáč – Pavlíček, Hůlka, Lasák, Fidrich (73. Kopa), Miškovský (73. Mudroch), Lada, Holčapek, Ceral (62. Obrázek), T. Hrdlička (62. Grus), Cepka (81. R. Hrdlička).

MSK – Sázava 2:1 (0:0)
Branky: 76. Rakouský, 82. Charvát – 59. Kyselka. Rozhodčí: Rybka. ŽK: 2:0. Diváci: 80.
Hradiště: Kalčík – Pokorný, Altman (59. Rakouský), Bajer, Hofman, Charvát, Krejza, Tomašov, Prokorát (68. Maryška), Svoboda, Vegricht.

FC Písek - SK Benátky nad Jizerou 2:1 (2:0).
Středočeši v ČFL: Stálice v popředí, jedna ovšem chybí