Přípravu na jarní sezónu zahájili prvoligoví fotbalisté FK Mladá Boleslav neoblíbeným testováním fyzické zdatnosti v laboratoři Fakulty tělesné výchovy a sportu v Praze. Sem se vrátí ještě jednou a sice na konci zimní přípravy, aby trenéři viděli, jaký progres jednotliví hráči během přípravného období udělali.

V úvodním týdnu zimní přípravy budou hráči využívat především posilovnu a hřiště s umělou trávou v areálu domácího Městského stadionu. „Hráči na začátku přípravy prošli testy stability, výbušné síly, síly dolních končetin, běžecké vytrvalosti a celkové tělesné zdatnosti. Získané poznatky vyhodnotíme a podle nich budeme s hráči v přípravném období pracovat," upřesnil kondiční trenér boleslavského mužstva Martin Třasák.

Hráči se na testování fyzické kondice a tím pádem i na start zimního trénování připravovali individuálně v době prosincového volna. „Nevydržel bych přes volno nic nedělat. Hrál jsem fotbal v hale, florbal, lyžoval a plnil individuální tréninkový plán od kondičního trenéra," řekl Jan Bořil s vědomím, že testy jsou pro trenéry objektivní kontrolou, jak na tom každý fotbalista je.

„Nejde jen odpočívat a nic nedělat. O vánočních svátcích jsem sportoval dost. Hrál jsem tenis, badminton, byl jsem na lyžích. Silvestra jsem si užil s kamarády na chatě. Teď už čeká příprava na jarní část Synot ligy," uvedl například Jan Kysela.

„Testy děláme na začátku každého roku. Kolik jich mám za sebou, si už nepamatuji, ale když jsem někam v zimní pauze přestupoval, přišel jsem o ně. V Rumunsku jsme jezdili třeba jen na kole. Pro trenéry jsou výsledky důležité a my podle nich můžeme pracovat. Je to dřina, ale musíme to skousnout," řekl zkušený Lukáš Magera.

V pátek 9. ledna od 11 hodin utkáním FK Mladá Boleslav – FC Hradec Králové vstoupí do programu zimní Tipsport ligy. Hrát se bude na umělé trávě v areálu mladoboleslavského stadionu, kde se od 13 hodin uskuteční i další utkání Tipsport ligy FK Varnsdorf – FK Pardubice.

Z podzimního kádru již odešel na hostování do Baníku Ostrava Matej Sivrič a Pavel Šultes má svolení hledat si nové angažmá. Jedná se i o možných hostováních pro Miljana Vukadinoviče či Milana Lalkoviče.
Klub během ledna otestuje tři zahraniční hráče. Jedná se o slovenského záložníka s řeckými kořeny Mariuse Charizopulose ze Zlatých Moravců, estonského reprezentanta Igora Subbotina z Levadie Tallinn a Senegalce Gastona Mendyho, který posledních sedm let působil v rumunských klubech.

JUNIORKA NA HORÁCH

Junioři z FK Mladá Boleslav U21 začali zimní přípravu v pátek 2. ledna v areálu domácího městského stadionu v Mladé Boleslavi a od neděle 4. ledna do pátku 9. ledna v trénování pokračují na soustředění v Malé Úpě.