Fotbalisté Olomouce si navzdory triumfu v Poháru České pošty v nadcházející sezoně třetí předkolo Evropské ligy (EL) nezahrají. Odvolací komise UEFA dnes Sigmě na rok zakázala start v pohárech kvůli disciplinárnímu trestu od Fotbalové asociace ČR za účast v korupční aféře s Bohemians Praha. Vedení Olomouce se proti verdiktu neodvolá.Zatím není jasné, zda bude moci místo Hanáků startovat v EL jiný český tým. Pokud by to UEFA povolila, poháry by si zahrála Mladá Boleslav, která obsadila čtvrté místo v lize.

Podle webu fotbalové asociace nyní generální sekretář FAČR Rudolf Řepka kontaktuje oddělení klubových soutěží UEFA, aby se domluvil na tom, který český klub uvolněné místo zaujme.

„Zatím tu situaci nijak neřešíme. Po sezoně jsme přáli účast v evropských pohárech Olomouci, protože si jí vykopala na trávníku, nakonec jí tam ale nepustí," řekl k případným otevřeným dveřím do evropské soutěže sportovní ředitel FK Mladá Boleslav Ladislav Minář.

Podle jeho slov už Středočeši o této alternativě, o níž se hovořilo po skončení Gambrinus ligy vůbec neuvažovali. „Neznám postupy, kterými se teď bude UEFA řídit, takže šance na získání místa nedokáži odhadnout," dodal ještě v telefonickém rozhovoru Minář

Olomoučtí jsou z verdiktu zklamaní. „Jsme z toho smutní, hráči jsou smutní. Evropskou ligu si vybojovali a těšili se na ni, navíc jsme věřili, že bychom nemuseli být bez šance. Do přihlášky do soutěže jsme uvedli vše, udělali jsme vše pro to, abychom to vysvětlili," řekl ČTK místopředseda představenstva Jaromír Gajda.

Sigma se proti výroku odvolací komise UEFA odvolávat nehodlá, prý by tím mohla ohrozit případnou účast náhradního českého týmu v EL. „Je důležité, aby počet českých zástupců zůstal stejný. Není čas, za pár dní se losuje. Pokud bychom se odvolali, celé by se to tím zablokovalo. Navíc málokdy dojde k tomu, aby se vyhovělo odvolání," podotkl Gajda.