Začínat soutěž ideálním losem dvěma domácími zápasy v řadě a ani jeden nevyhrát? Taková hrozba visela nad fotbalisty Benátek v krajském přeboru i Luštěnic v I. A třídě. Oba celky měly namále, ale shodně se se soupeři vypořádaly v závěru hrací doby. Benátky otočily mezi 70. a 75. minutou proti Berounu z 0:1 na 3:1, Luštěnice zlomily remízový zápas se Zelenčí ještě o deset minut později.

„Z naší strany to bylo trápení, zahodili jsme i penaltu. Přitom soupeř jen celý zápas stál vzadu a odkopával míče", uvedl trenér Luštěnic Josef Hůlka. „Druhý poločas byl hlavně o vůli, naštěstí jsme to zlomili. Pomohlo vysunutí rychlého Hrdličky z obrany do zálohy. Skóroval a pravděpodobně ho takhle nasadím příště od začátku". Luštěnice čeká první výjezd v sezóně do Poděbrad. „Jedeme tam neprohrát", vyhlásil Josef Hůlka.

Kouč Benátek Vladimír Sedláček měl šťastnou ruku při střídáních. „Michal Korec je po zranění a Martinovi se v poslední době příliš nedařilo, proto oba začali na lavičce. Na hrot se vysunul Milan Karásek, který je poctivý, běhavý a umí udržet míč", vysvětlil po zápase domácí trenér. „Nedali jsme pět vyložených brankových příležitostí a pak soupeř potrestal naši ojedinělou chybu. Jsem rád, že kluci přesto za nepříznivého vývoje našli sílu k obratu a hlavně že se oba bráchové trefili, už to potřebovali jako sůl", usmíval se Vladimír Sedláček, jehož svěřence v sobotu čeká těžký zápas na půdě prozatím vedoucí Dobříše.

KAREL JEDLIČKA