SK Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav 3-3 /2-2/


Branky: 11.Chramosta,35.Chramosta,48.Humaj

ČK:50.Zbrožek

Sestava MB:Kanaval -Hubač,Bílý,Zbrožek,Olšák-Malík,Tvaroha,Záblacký(21.Humaj)
Dudka(60.Tomášek)-Chramosta(87.Zeman),Bořil


Za krásného slunečného počasí nastoupili hosté ve fotbalové lize staršího dorostu proti vedoucímu celku soutěže bez respektu. Domácí hrají velmi kvalitní útočnou hru, a tak boleslavská taktika vycházela z tohoto poznatku.

Hned v 11.minutě se prosmýkl Chramosta kolem bránících olomouckých hráčů a v přímém souboji s brankářem Jakoubkem nezaváhal - 0:1. To byl pro domácí šok a téměř 15 minut jim trvalo, než se z něj vzpamatovali.Ve 21.minutě musel střídal Záblacký, kterému tekla krev z nosu a místo něj se posunul do sestavy S. Humaj.

Pak ale přišla 24. minuta a z prostoru před pokutovým územím napřáhl z dálky Jančík a domácí se mohli radovat - 1:1. Ve 28.minutě se znovu agilní Chramosta objevil sám v pokutovém území, ale díky důrazu obránců, kteří mu zuli obě kopačky, trefil jen tyč. Ve 29.minutě domácí rychle rozehráli nepřímý kop a po centrovaném míči se Doležal radoval z vedení domácích - 2:1.Boleslavští však měli Chramostu, který po dalším individuálním průniku do pokutového území byl faulován a nařízený pokutový kop sám proměnil - 2:2.
Hned v úvodu druhého poločasu se dostal do šance Olšák a jeho nepovedenou střelu dotlačil do domácí sítě Humaj - 2:3.Jenže domácí se dokázali rychle oklepat a hned po rozehrání se dostali do zakončení v pokutovém území, které zastavil na brankové čáře Zbrožek.

Podle rozhodnutí rozhodčího Kociána rukou, a tak následovalo vyloučení a pokutový kop, který domácí Javůrek s přehledem proměnil. Následoval čtyřicetiminutová přesilovka domácích, při které se hosté bránili zuby nehty. V průběhu celého druhého poločasu navíc dokázali podnikat i zajímavé a nebezpečné protiútoky, ale z žádného z nich se neurodila další branka v síti domácích. Zato domácí šance měli, a to nespočet, a nebýt naší pozorné obrany a velmi dobře chytajícího Kanavala, bod bychom si z Olomouce nevezli.

Hodnocení trenéra FK Ml. Boleslavbg: "Chci kluky pochválit, protože jsme dokázali odehrát poměrně kvalitní první poločas, kde si domácí vytvořili čtyři šance a dvě proměnili, ale hlavně my jsme měli šance a ty jsme také dokázali proměnit. Druhý poločas byl o vůli a kolektivním výkonem jsme bod urvali. Jen je potřeba, aby ho nyní potvrdili domácím vítězstvím, abychom si vytvořili dobrou výchozí pozici do dalších utkání. Mimořádně vyzdvihnu výkon Chramosty a Kanavala, ale pochvalu zaslouží všichni."