Bakov – Kosořice 3:2


Domácí fotbalisté získali se štěstím povinné tři body v okresním derby, které otevřelo jarní program 1.A třídy. Zasloužili si je jen za první poločas, po přestávce ovládli hru hosté.


Úvodní oťukávání ukončila série závarů při rohových kopech Bakova a přesná hlavička Vladimíra Sedláčka. Ve 40. minutě utekl po levém křídle Bláha a jeho centr si zbytečným skluzem srazil do vlastní sítě Boháček – 2:0.


Nápor Kosořic po přestávce odstartoval přesný oblouček dorostence Sabola. Vyrovnat mohl Kořínek, který běžel sám na bránu, jenže jeho střela se odrazila od tyče. Domácí se jen bránili a odkopávali míče, ale z jediné střely rozhodli. Síť napnul ze 30 metrů nádherně Bláha. Snížení z kopačky útočné posily Zikmundy po Antošově přihrávce přišlo příliš pozdě.


Branky: 21. Sedláček, 40. vlastní Boháček, 83. Bláha – 57. Sabol, 90. Zikmunda. Rozhodčí: Suchý. ŽK: 1:2. Diváků: 190. Poločas: 2:0.

Bakov: M. Beran – Bernard, Vladimír Sedláček ml., Flodrman (77. Malina), Vaníček – Pelant, Frelich, J. Beran, Špringer (62. Soukup), Bláha – Resl (90. Smutný).


Kosořice: Kortus – Grus, Vladimír Sedláček st., Boháček, Štecher – Kořínek, Antoš, Kučera, Michal (75. Machač) – Zikmunda, Sabol.
Karel Jedlička

Ohlasy trenérů
Ladislav Špringer, Bakov: “Začali jsme dobře, ale po přestávce jsme úplně odpadli. Je to jen o psychice. Příliš se nedařilo Reslovi s Beranem, na které v koncovce spoléháme. Snad nás výhra povzbudí a k příštímu utkání na hřiště prvního béčka Vlašimi pojedeme uvolněnější. Patrně se budeme muset obejít bez Flodrmana, který má nakopnutý kotník”.


Jiří Mašek, Kosořice: “Pronásleduje nás smůla, dnes jsme minimálně na bod měli. Chvíli trvalo, než se čtyři noví hráči sehrají s ostatními, ale po přestávce jsme posílili ofenzívu a výrazně se zvedli. Kluci si uvědomili, že mají na to uhrát dobrý výsledek, bohužel to nevyšlo. Góly Bakova padly po našich zbytečných chybách”.