Kdo neviděl, neuvěří! Po celou dobu válcovala Boleslav svého soupeře, a přesto na domácí půdě ztratila tři body. Připravil ji o ně rychlonohý Žůrek, jehož předchozí dvě varování Boleslav nerespektovala.

Hrálo se vlastně celý zápas na polovině zalezlého Zlína. Před jeho brankou bylo neustále rušno, ale chybělo jediné – přesné zakončení. Zlín se soustředil na obranu a pokud se hodlal dostat z obranné ulity, posílal dlouhé míče na rychlonohého Žůrka, který byl jediným nebezpečím.

Dvakrát ho pustila domácí, tentokrát tříčlenná obrana, do sóla, potřetí se to nevyplatilo. Po půlhodině hry Žůrek své sólo zakončil přesně k tyči.

„Bylo to vinou naši nevynucené chyby a po ztrátě míče ve středu pole,“ posteskl si po utkání trenér domácího celku Zdeněk Ščasný. V rozehrávce totiž chyboval Rolko.

Boleslav si vypracovala několik slibných šancí. Ale buďto zakončovala nepřesně, nebo byl na svém místě výborný gólman Baránek. „Já mám takové zápasy rád,“ pochvaloval si po skončení střetnutí hrdina zlínského celku.

„Se svými šancemi jsme nakládali lajdácky. To, co například zahodil Táborský, to se tak často nevidí. Nektěří hráči si myslí, že si soupeři budou v Mladé Boleslavi dávat branky sami,“ láteřil nad koncovkou svých svěřenců boleslavský kouč.

Snad největší příležitost měl v 67. minutě Mendy. Ten však ztroskotal na doslova zázračném zákroku brankáře Baránka.

Tlak domácích ve druhém poločase narůstal. Řada rohových kopů a dalších standardních situací většinou ztroskotávala na vysokých obráncích Zlína, které bylo ve vzduchu těžké překonat. I tak si Boleslav vytvořila šancí na několik zápasů, ale efekt žádný.

Generálka se tak domácímu týmu na čtvrteční střetnutí Poháru UEFA se španělským Villarrealem nevydařila. Více také mrzí ztráta bodů se soupeřem, který byl určitě k poražení. Boleslav si tak zbytečně prohloubila ztrátu na špičku tabulky.