Vedení FK Mladá Boleslav ukončilo složitá jednání, kdo nahradí Dušana Uhrina ml. na lavičce prvoligových fotbalistů Mladé Boleslavi. Včera byl jmenován trenérem týmu sedmačtyřicetiletý Luděk Zajíc.

Spekulovalo se o čtyřech jménech. Tu či ondy mířili do Mladé Boleslavi Luboš Kozel, Stanislav Levý, Vítězslav Lavička nebo Ščasný.

Ve finálových jednáních zbyli z této čtveřice pouze dva. Lavička, který ukončil působení v Liberci a Ščasný, který nepokračoval v Mostě. Ale v záloze byl ještě jeden. A to byl Luděk Zajíc.

Vítězslav Lavička nakonec nabídku Mladé Boleslavi odmítl, stejně jako to učinil v případě Jablonce a Olomouce, stejně tak učinil Ščasný.

Trenérského žezla se tak nakonec ujal Luděk Zajíc, kolem kterého bylo nejméně humbuku. Smlouva byla podepsána na dobu neurčitou.

Luděk Zajíc dění, strukturu a další podrobnosti v klubu FK Mladá Boleslav dokonale zná. Před časem už v Boleslavi trénoval spolu Milanem Bokšou, v současné době působil jako skaut pro boleslavský klub.

Pro Luďka Zajíce tak nebude vůbec problém do funkce naskočit, protože dokonale zná i hráčský kádr.

K další změně v realizačním týmu nedošlo. Asistentem i nadále zůstává Petr Čuhel, trenérem brankářů Marek Juska.

Ke změnám nebude muset dojít ani v případě přípravy na nový prvoligový ročník, protože i s ní byl Luděk Zajíc seznámen ještě před svým jmenováním do funkce.

Jmenování Luďka Zajíce do funkce trenéra Mladé Boleslavi bude možná pro mnohé překvapením. Vedení FK Mladá Boleslav zřejmě vsadilo na jistotu.