Odchodem špílmachra Marka Matějovského do anglického Readingu vyvstal před vedením FK Mladá Boleslav nesnadný úkol. Kdo ho nahradí?
Intenzivní jednání vede Mladá Boleslav s Libercem o uvolnění Ivana Hodúra. Tomu končí v Liberci smlouva sice až v červnu, ale Mladé Boleslavi už podepsal smlouvu o přestupu do města automobilů. To předpisy umožňují. Smlouva se může uzavřít s osmiměsíčním předstihem.

Jenže jednání o zimním příchodu hráče se zadrhla zřejmě na výši odstupného. V červnu by byl Hodúr zadarmo, nyní v zimě si zřejmě Liberec řekl o částku, která Mladoboleslavským „nevoní“.

Hodúr byl mezitím trenérem Liberce Škorpilem přeřazen do rezervy, se kterou začal přípravu. A tak hráč toužebně čeká na urychlení dohody.

Boleslav si vytypovala do záložní řady jako možnou náhradu za Matějovského slovenského reprezentanta do 21 let Lukáše Opielu ze Zlína.

Sportovní ředitel FK Mladá Boleslav Zdeněk Kudela přiznal, že boleslavský klub sleduje Opielu už delší dobu. „Není podmínkou, že buď získáme Hodúra, nebo Opielu,“ řekl k chystaným přestupům Zdeněk Kudela. Boleslav si totiž umí představit, že oba techničtí hráči mohou hrát vedle sebe.

Jednání mezi Zlínem a Mladou Boleslaví spějí k úspěšnému konci. Zlín si cení Opielu na 8 až 10 milionů korun, spekuluje se i o možném odchodu Radima Holuba do Zlína, i když Zlínští získali do útoku brněnského Pacandu.

Boleslavští fotbalisté jsou v tomto týdnu na kondičním soustředění v nymburském Sportovním centru. Herní soustředění je čeká na Kypru, kde sehrají čtyři přípravná utkání s kvalitními zahraničními soupeři.

Do té doby však chce mít vedení FK Mladá Boleslav v příchodech nových hráčů jasno.