Bakov – Červené Pečky 6:0

Fotbalové jaro dávno začalo, ale hráči Bakova jako by do minulého týdne stále spali zimním spánkem. Ze čtyř zápasů (z toho tří domácích) získali jediný bod, vstřelili jediný gól a ze středu tabulky spadli do blízkosti pásma sestupu. Jejich probuzení v zápase proti Červeným Pečkám ale stálo za to. „Konečně jsme prolomili střeleckou smůlu prolomili. Šancí bylo dost už minule, až dnes jsme je dokázali proměňovat“, oddechl si bakovský trenér Ladislav Špringer po triumfu 6:0. „Probuzení to ale bylo jen výsledkové, herně se mi to pořád nelíbilo a jiný soupeř by nás asi potrápil daleko víc. Červené Pečky podaly naštěstí pro nás ne právě ideální výkon“, pojmenoval Špringer diplomaticky bezradnou hru soupeře, který neměl ani jedinou střelu. Přitom v případě vítězství mohl Bakovské přeskočit v tabulce.

Za Bakov se blýskl Josef Beran hattrickem, navíc trefil břevno. Po přesunu do zálohy motal hostům hlavu také hrající šéf klubu Lukáš Bláha. „Museli jsme sestavu trochu přeskupit, zranil se kromě dlouhodobých marodů navíc i Ondra Zajíček“, uvedl Ladislav Špringer.

Bakovské teď po sérii domácích zápasů čekají hlavně utkání venku včetně dohrávky v Mnichově Hradišti. Její termín stále není stanoven. „My bychom raději hráli co nejpozději ke konci soutěže, Hradiště by zase mělo derby radši co nejdřív za sebou, takže jsme se zatím nedohodli a je možné, že termín bude muset určit krajský svaz“, dodal bakovský kouč.

Bělá – Řepín 1:3

Toman, Bělá: „Nebudu se na nic vymlouvat. V deseti jsme sice nehráli špatně, vytvořili jsme si převahu, ale bez vyložených šancí. Soupeř dal tři góly, proto vyhrál. Porážkou jsme si ovšem notně zkomplikovali situaci. Pokusíme se bodovat za týden ve Vysoké.“

Vlk, Řepín: „Samozřejmě jsem spokojen, protože to je první výhra venku v letošní soutěži. Podařilo se nám uhlídat domácího kapitána Vrabce. Škoda, že při dvoubrankovém vedení jsme pustili do akce Arienta, který snížil. Pak domácí získali převahu ve středu pole, ale do vyložené šance se kromě gólu prakticky nedostali. Pomohla nám chyba domácího brankáře, který neustál čistý atak Zbyňka Štrupla. Výsledek byl pečetěný jasnou penaltou. Chci pochválit celý mančaft za bojovnost. Herně nám to tak nejde, hrajeme to, na co máme.“

Dlouhá Lhota – Luštěnice 3:2

Se skóre 14:1 z posledních čtyř zápasů neodjížděli fotbalisté Luštěnic k derby na hřiště největšího favorita 1.B třídy do Dlouhé Lhoty jako předem poražení. V zápase samém pak měli více šancí, přesto prohráli těsně 3:2. „Vítězství bylo těžce vydřené“, potvrdil trenér domácích Dan Jireš. „Chyběli nám ze základní sestavy Vizingr, Mulač a Nekola, další tři hráči nastoupili se sebezapřením a navíc se po dvaceti minutách zranil ještě Niklfeld“, uvedl Jireš.

Vedoucí mužstva Luštěnic Oldřich Brdička porážky litoval. „Dnes jsme si věřili, že bychom bod uhrát mohli. Chybělo nám k tomu víc štěstí, neproměnili jsme řadu šancí. Domácí také v závěru trochu tlačil rozhodčí, ale na to se nechceme vymlouvat. Rozhodující byl gól na 2:0 po chybě Koláře, který zbytečně a navíc nepřesně rozehrál míč, přitom už byl připravený na střídání“, řekl Brdička.

Luštěnice zůstávají blízko sestupového pásma, v současné formě se ale bát celků za sebou nemusejí. Dlouhá Lhota se naopak za sebe dívat musí, Kosmonosy a Řepín se jí od zimní přestávky drží jako klíšťata s dvoubodovým odstupem a o triumfu v soutěži se tak dost možná rozhodne ve vzájemných zápasech tria favoritů.

KAREL JEDLIČKA, KAREL HORŇÁK