Základní myšlenkou účasti byla možnost konfrontace se zahraničními kluby a získávání zkušeností hráčů pro jejich další fotbalový růst.

Kosmonoští hráči se střetli s kluby z Itálie a poznali, že stejně staří fotbalisté z této fotbalově vyspělé země jsou oproti ním rychlejší při startu na míč, důraznější při osobních soubojích a mají lépe zažité návyky při standardních situacích.

Kosmonoským hráčům dělal problém i hrací systém. Hrálo se na hřišti menších rozměrů, v devíti hráčích s možností malé domů, veškeré trestné kopy se zahrávaly jako nepřímé a bez ofsajdu. Výsledkem všech výše uvedených skutečností bylo umístění na třetím místě ve skupině, takže Kosmonosy do závěrečných bojů nezasáhly.

Družstvo mladších žáků SK Kosmonosy se ve všech zápasech utkalo se staršími (vyspělejšími) mužstvy. Přestože jejich výsledky a výkony na postup nestačily, v žádném zápase hráči herně nepropadli. Proto patří poděkování Mladoboleslavskému fotbalovému svazu, že se mohli tohoto prestižního turnaje zúčastnit.

Výběr MFS přes veškerou snahu se také do závěrečných bojů neproklestil, ale i pro něj bylo získání zkušeností cenné.

Počasí se po celou dobu turnaje vydařilo, čehož obě výpravy využily ve volném čase k návštěvě šikmé věže v Pise, k procházce po promenádě ve Viareggiu a koupání v moři.

Závěrem patří poděkování řidičům autobusu Václavu Horákovi a Stanislavu Svobodovi z firmy Transvaz Petr Vondráček za kvalitně odvedenou práci a bezpečnou dopravu výpravy po celou dobu akce.