To je velká smůla! FK Mladá Boleslav pokračuje v sérii bez vítězství. MB - Teplice 1:1

MLADÁ BOLESLAV - Série zápasů bez výhry FK Mladá Boleslav pokračuje! Ani na domácím hřišti včera fotbalisté nedokázali zvítězit nad Teplicemi. Přestože mladoboleslavští byli od počátku jasně lepší, zápas skončil remízou 1:1.

25.11.2007

Fotbalisté Teplic dokázali ve 14. kole první ligy ustát ofenzivní manévry domácí Mladé Boleslavi a díky ubráněné remíze 1:1 vystřídali Spartu na druhém místě tabulky. Hosté vedli od 37. minuty po proměněné penaltě Michala Doležala, Středočeši ve druhé půli ze stejné standardní situace srovnali zásluhou Jana Rajnocha.

Mladoboleslavští toužili konečně přerušit sérii čtyř zápasů bez výhry a po celou první půli měli jasnou územní převahu. Hosté vyrukovali jen s jediným útočníkem Feninem, přesto se jim příliš nedařilo zahušťovat střed hřiště. Hlavní teplickou postavou úvodního dějství tak byl brankář Martin Slavík, který zlikvidoval minimálně tři jasné šance.

Hosté mu mohli děkovat především v rozmezí mezi třináctou a patnáctou minutou. Nejprve po chybě Saboua nepřelstil Slavíka Matějovský, za pár sekund teplický gólman vykopl Řezníčkův pokus zblízka. Domácí šanci předcházel pád Voříška v šestnáctce, po němž se Středočeši vehementně dožadovali penalty. Do třetice se Slavík zaskvěl na začátku patnácté minuty, kdy vyrazil ostrou ránu Mendyho.

Mladoboleslavští bez potrestaných Kopice a Sedláčka pozměnili obvyklé ofenzivní rozestavení na klasickou šablonu 4-4-2, přesto bázlivě hrající Teplice dostali pod permanentní tlak. Hosté nebyli schopni podržet balon a poprvé zahrozili až v 29. minutě, kdy se probíjel Fenin, ale domácí obrana ho odstavila od balonu.

Mladoboleslavský tlak začal opět narůstat, ale v 37. minutě naprosto nečekaně udeřili Tepličtí. Fenin se protáhl ve vápně, kde ho zasáhl Rolko, a sudí Matějek na rozdíl od předchozího momentu na druhé polovině ukázal na značku pokutového kopu. Doležal nekompromisně napálil míč pod břevno a Pižanowski, který nahradil zraněného Millera, si poprvé sáhl na balon, až když ho lovil ze sítě.

Hosté se neprobrali ani po příchodu z kabin. Středočeši pokračovali i po pauze v mohutném dobývání teplické obrany, ale chyběl jim stejně jako v minulých utkáních větší klid ve finální fázi. V 54. minutě opět rozhněval domácí diváky Matějek, který přehlédl úder do Kyselova obličeje. Stejný hráč se rychle otřepal a v 59. minutě poslal krásný centr na Řezníčka, který zazvonil na břevno.

Kouč Zdeněk Ščasný stáhl hru na tři beky, což se mu mohlo vymstít v 67. minutě. Fenin postupoval sám na Pižanowského, pokusil se o kličku, ale domácí gólman zachránil. Za tři minuty konečně proměnili Středočeši svůj tlak ve vyrovnání: Lukáš zatáhl v šestnáctce Táborského a Rajnoch z penalty suverénně srovnal.

Mladou Boleslav gól nabudil, ale v 77. minutě byli blízko vedoucí trefě opět Tepličtí. Smíšek se zbavil u lajny Procházky, přichystal palebnou pozici pro Fenina, ale mladý kanonýr ve vyložené šanci selhal. Domácí nápor vrcholil v hektickém závěru. V 88. minutě Hrdličkův přímý kop prodloužil Řezníček a Slavík jen s vypětím všech sil vyrazil. Vzápětí pronikl Táborský, ale Mendyho nabídku hosté odvrátili.

Středočeši se tak před Pohárem UEFA na vítěznou notu nenaladili a své čekání na prvoligovou výhru protáhli už na pět zápasů. Teplice vstřelily po čtyřech utkáních konečně venku branku, s Mladou Boleslaví prohrály jen jeden ze sedmi vzájemných duelů.

25.11.2007 VSTUP DO DISKUSE

Mladoboleslavský Lukáš Pabiška (vpravo) v gólově divokém utkání s Plzní (7:6 po SN).

Pabišku štval mizerný úvod, radu na zlepšení ale nezná

Pražský okruh.

Na dostavbu Pražského okruhu ministerstvo kývlo

Výborný si veze z Boleslavi tři body

Mladá Boleslav /FOTO/ – Začali ve stejném čase jako fotbalisté na Dukle a dopadli úplně shodně. Také hokejisté Mladé Boleslavi měli v pátek v 17:30 zatměno, duel se Spartou začali zoufale a pak už jim dobrý výkon nebyl moc platný – soupeř vedený Františkem Výborným vyhrál ve ŠKO-Energo Areně 4:1.

Strašidelný úvod, bez nemocného kouče Uhrina schytala Boleslav debakl

Praha /FOTOGALERIE/ – Kritický čas: 17:30 – 17:35. Právě v něm, hned v samotném úvodu střetnutí, ztratili fotbalisté Mladé Boleslavi reálnou šanci na body z pražské Julisky. Sice se ještě naděje na úspěch lehce dotkli, ale nakonec domácí Dukle podlehli 1:4. V tabulce HET ligy je tak soupeř přeskočil.