Fotbalistu Tomáše Řepku netřeba představovat. O služby známého bouřliváka stojí fotbalisté divizního FK Dobrovice.

„Hráč jeho typu a zkušeností by se nám samozřejmě hodil," řekl manažer místního fotbalového klubu David Čáslava. Jak známo za fotbalisty stojí silný generální partner v podobě cukrovaru. Angažmá Řepky v divizi by tak nemuselo být žádnou utopií. Podle neověřených informací by si zde měl bývalý reprezentant přijít na několik desítek tisíc korun měsíčně, což neberou ani někteří ligoví fotbalisté.

„Kontaktovali jsme jej už na konci roku, ale vzkázal nám, že by upřednostnil nějaké profesionální angažmá. Teď jsme se připomněli a příští týden bych se s Tomášem chtěl sejít osobně a probrat naší nabídku. Ta jednání jsou tedy v samotném počátku," korigoval informace některých médií Čáslava.
Řepka v zimě skončil v Českých Budějovicích, kde o něj ztratili po podzimu zájem.

Řepka by nebyl ani prvním exreprezentantem, který by za Picavu kopal. Už v minulosti zde hrál na sklonku kariéry dokonce někdejší kapitán národního týmu Jiří Němec. V aktuálním kádru pak figurují tři hráči s ligovými zkušenostmi – Martin Zbončák, Jiří Gába a Tomáš Cigánek.

Všem jim s kapitánskou páskou šéfuje Jan Vladyka, odchovanec boleslavské kopané, který hrál jeden čas druhou ligu v Čáslavi. „Možný příchod Tomáše Řepky jsme v kabině se spoluhráči samozřejmě řešili. Je to hodně kvalitní hráč a určitě by nám pomohl," komentoval Vladyka, s nímž by nejpravděpodobněji Řepka hrál ve stoperské dvojici.

Oba hráči jsou zvyklí občas své spoluhráče okřiknout. Kdo by křičel na koho v Dobrovici? „Myslím, že já na něj asi těžko," řekl s úsměvem dobrovický kapitán. Vzala by mu případná nová posila kapitánskou pásku? „O tom je hodně předčasné mluvit. Já si nesmírně vážím, že můžu vést takový tým se zkušenými hráči jako kapitán, ale jsme stejně jeden tým a každý může říci svoje," dodal.