Absence vykartovaného špílmachra Marka Matějovského se ukázala více citelná, než se myslelo. Hosté právě ve středu pole poztráceli příliš mnohomíčů.

Přesto Boleslav držela domácí na uzdě až do závěru poločasu. Těsně před přestávkou však zahrávala Fiorentina pokutový kop a rutinér Mutu Panenkovským „dloubákem“ dostal domácí do vedení. Hostům svitla naděje v60.minutě, kdy se Rajnoch bombou trefil do šibenice a vyrovnal.

Jenže naděje trvala pouhých sedm minut, než bývalý italský reprezentant Vieri propálil Pižanowského. Adomácí si pak zkušeně svůj náskok pohlídali.

Fiorentina– Ml. Boleslav 2:1

Filozofie střetnutí byla jasná. Kpostupu musela Boleslav vyhrát. Musela by však předvést výkon nad hranicí svých možností, a to se tentokrát nekonalo. Jenže postup promarnili boleslavští hráči už před čtrnácti dny vklíčovém domácím duelu sAEK Athény. Právě nulová bilance zutkání na domácích hřištích udělala stop postupovým nadějím.

Základní skupinu C, ve které účinkovala Mladá Boleslav, vyhrál španělský Villarreal, který nazaváhal ani vposledním utkání vAthénách, kde zvítězil 2:1. Druhá skončila Fiorentina a třetí AEK Athény. Tyto tři celky postupujídál. Boleslav na čtvrtém místě ztrácí dva body na postupové třetí místo a pátý skončil Elfsborg.

Vžádném případě však nelze hodnotit vystoupení boleslavských fotbalistů jako propadák. Kromě Villarrealu, který vBoleslavi herně dominoval a nakonec ani nemusel vyhrát, nelze hráčům změsta automobilů upřít snahu a bojovnost, kterou vyrovnávali kvalitnější hráčské kádry svých soupeřů. Atak si bude muset Boleslav na svůj historický úspěch vpohárové Evropě nějakou dobu počkat.