Nemyslovice vstoupily do utkání aktivně a ve 34. minutě zvyšoval Dominik Zeyval už na 3:0. Hosty dostal zpátky do hry domácí bek Pavel Vonášek, který vlastním gólem snížil stav na 3:1. „Ten vlastenec byl také výstavní. Obránce dával malou domů, ale nedohodli se s gólmanem. Ten mu šel vedle branky, ale obránce míč uklidil křížem na zadní tyč,“ komentoval první gól Strašnova Berger.

„Ještě do poločasu jsme trefili tyč. V šatně nás pak vyburcoval kouč Petr Klaban, bývalý boleslavský a benátecký hokejista,“ komentuje Berger. Vůbec poločasovou motivační řeč svého trenéra si pochvaloval: „V žádném případě na nás kouč neřval. Vědom si toho, v jakém jsme složení, chtěl, abychom si v klidu zahráli fotbal s tím, že bod není ještě ztracený.“

Oslabený Strašnov, který měl k dispozici pouze jedenáct hráčů (z toho zraněný stoper Kubín jenom kulhal v útoku), rozjel po přestávce nevídaný kolotoč. „Oni si vůbec nepřipouštěli, že by to mohli ztratit,“ přemítá i o možném podcenění ze strany Nemyslovic brankář Strašnova. Konečný výsledek? 8:3 pro hosty!

Do hlavní role se totiž pasovala letní posila ze Skalska Petr Flodrman. „On běžně hraje stopera, ale museli jsme vzhledem k tomu, kolik nás bylo, improvizovat. Navíc má ve smlouvě, že se nebude nikde vepředu honit. Ale tady bylo malé hřiště a personální nouze,“ žaloval na svého spoluhráče se smíchem Berger. A pokračoval v popisování nevšední sestavy: „Druhý střed zálohy hrál poprvé v životě Rychtera, levého halva poprvé v životě Radek Hladík a hrot asi taky poprvé zraněný stoper Kubín.“

Právě Flodrman by se ale v útoku neztratil. „V podstatě můžete napsat, že třikrát udělal kličku gólmanovi a uklízel do prázdné,“ chválí svého spoluhráče Martin Berger. 

Fotbalisté Strašnova si tak po porážce a remíze z prvních dvou kol připsali také vítězství.