Asi nejdůležitější informace dnešního dopoledního setkání představitelů FK Mladá Boleslav s novináři: fotbalový klub podepsal novou smlouvu s generálním partnerem boleslavskou automobilkou do konce roku 2011. Na tiskové konferenci to potvrdil přímo člen představenstva Škoda Auto Holger Kintscher zodpovědný za oblast ekonomie. "Mladá Boleslav je česká fotbalová špička, stejně jako je Škoda špičkou ve výrobě vozů," řekl mimojiné německý host.

Škodovka však chce za své peníze vidět výsledky! "Partnerství musí pro obě strany výhodné. My chceme, aby Boleslav hrála evropské soutěže, protože pak to bude učinná reklama pro naši značku i mimo republiku," řekl také Kintscher. To potvrdil také prezident klubu Josef Dufek: "Naším jasným a jediným cílem do jarní části Gambrinus ligy, je vybojovat si pro nadcházející sezonu účast v evropských pohárech."

Musí se fotbalový klub v případě nesplnění tohoto cíle obávat snížení přísunu sponzorských peněz? "Ta smlouva má několik položek. První částí je fixní částka, kterou má klub jistou i v případě neúspěchu. Dále tak jsou bonusové částky za splnění různých cílů," vysvětlil Kintscher.

Ředitel klubového obchodu a komunikace Petr Svěcený dodal, že podobně jako automobilka Škoda Auto prodloužil smlouvu s FK Mladá Boleslav další významný partner Ško-Energo a zcela novým partnerem mladoboleslavského fotbalu se od počátku roku 2009 stala Fortuna, první soukromá sázková kancelář v Česku.

Jak velký tedy bude rozpočet fotbalového klubu v roce 2009? Generální ředitel Jaromír Šetrle vysvětloval: "Přesnou výši rozpočtu zatím neznáme. Jsou v něm totiž dvě pohyblivé složky, jejíchž objem nelze odhadnout. První jsou již zmíněné bonusy plynoucí ze smlouvy se Škodou Auto a druhou jsou peníze z přestupu hráčů. Celkově by se měl rozpočet pohybovat v rozmezí 120 - 200 milionů korun."

Nový boleslavský kapitán Luboš Pecka hodnotil především turecké soustředění jako vydařené a tým je po sérii dobrých výsledků v přípravě již natěšen na jarní část Gambrinus ligy. Kapitánská páska ho prý svazovat nebude. Na hřišti nás bude jedenáct a bojovat budeme všichni. Na tom, kdo má pásku na ruce, nezáleží.

Otázka také padla na boj o titul. Boleslavský trenér Pavel Hapal se těmto spekulacím brání: "Máme samozřejmě ty nejvyšší cíle, ale je před námi ještě hodně zápasů. V tříbodovém bodovacím systému se může stát cokoliv. My musíme být pokorní a zodpovědně přistoupit ke každému zápasu."

Bota Středočechy tlačí v ofenzivě. Na tureckém soustředění se totiž zranili dva ofenzivní hráči. Jan Kysela si pochroumal vazy v kotníku a Jakub Řezníček bude mimo hru zhruba dva měsíce se zlomenou rukou. Hapalovi tak v kádru zbyli pouze dva čistokrevní útočníci Papadopulos s Peckou. Na rychlo byl tedy z hostování v Českých Budějovicích stažen Ivo Táborský. „Navíc v útoku může nastoupit i Mendy,“ připočítal další možnou alternativu Hapal. O šancích Mladé Boleslavi na čelní umístění napoví již dvě první jarní kola, která obě odehrají Boleslavští na domácí půdě – proti Jablonci a Brnu.