FK Mladá Boleslav – Baumit Jablonec 2:1

Boleslavští dorostenci jsou jistým postupujícím družstvem do celostátní dorostenecké ligy, přestože do konce soutěže chybí ještě šest mistrovských kol.

Vítězstvím nad jabloneckým soupeřem navršili bodový zisk do takové výše, že je již nikdo ze soupeřů nemůže dostihnout. Gólově postup podepsali Šíma s Kučerou.

Už v 5. minutě po Vorasického centru z pravé strany v gólové pozici překopl Kubát branku. Hosté z Jablonce odpověděli rohovým kopem a po jeho rozehrání bombou bez přípravy k levé tyči, kde dříve než brankář Kanaval byl jeho spoluhráč Šíma, jenž míč vykopl z lajny.

Ve 12. minutě poslal Kubát po levé straně Šímu a ten bez velkého přemýšlení prostřelil jabloneckého gólmana Fendricha – 1:0.

Ve 21. minutě po Rýdlově rohu u zadní tyče zakončoval Borovička, ale gólově se neprosadil. Ve 28. minutě Jabloneckým připravili šanci Kanaval s Vorasickým, ale naštěstí na skóre to vliv nemělo. Ve 32. minutě Pečínku nastřelil soupeř tak nešťastně, že byl chvíli otřesený, ale statečně pokračoval ve hře. Ve 35. minutě perfektní kombinaci, do níž se zapojili Šíma, Synek a Kučera, zakončil posledně jmenovaný střelou, kterou soupeř tečoval mimo branku. Ve 42. minutě Rýdlův rohový kop hlavičkoval Pečínka na Synka a jeho hlavu gólman vytáhl se štěstím na další jablonecký roh.

Pojišťující gól k vítězství nad Jabloncem, a tím pádem i k postupu, dali Boleslavští dvě minuty po změně stran. Po pravé straně zatáhl akci Dudka, přihrál Synkovi, který patičkou narazil Kučerovi, jenž si zaseknutím připravil střeleckou pozici a využil ji.

V 68. minutě zaváhala boleslavská obrana tak nešťastně, že jablonecký Daníček snížil – 2:1. Boleslavští však těsné vedení uhájili. A potom si zazpívali vítězný chorál a narazili lahve šampaňského.

Branky: Šíma, Kučera.

Mladá Boleslav: Kanaval – Vorasický, Borovička, Pečínka, Rýdl – Šíma (69. Tvaroha), Kučera, Smetana, Dudka (76. Bým) – Kubát (80. Rosenkranz), Synek (90. Maňas).