FK Mladá Boleslav „B“ – FK Náchod-Deštné 2 : 1

Vydřené tři body získali fotbalisté mladoboleslavského béčka utkání osmého kola České fotbalové ligy. Soupeřem jim byl na domácím trávníku tým Náchoda.

V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal, ale hosté byli přeci jenom o něco nebezpečnější. V 15.min trefil boční síť po hezkém průniku Merganc a Nejmana ve 32.min zblízka vychytal Kubásek. Na tuto šanci odpověděl domácí Schubert o dvě minuty později, když nastřelil hlavou břevno. Za další dvě minuty se však skóre měnilo na opačné straně, kdy se po dlouhém autu prosadil umístěnou střelou hostující kapitán Kaplan.

Do druhého poločasu vstoupili domácí s touhou otočit vývoj zápasu ve svůj prospěch. Základ tomu položil v 50. minutě Fabián, který překonal Kobose hlavou po centru Sedláčka. Boleslavští svého soupeře prakticky k ničemu nepustili, ale sami si nedokázali vytvořit vážnější příležitost. Vítězství tak získal pro domácí dlouhán Rolko, který v 78. minutě přesnou hlavičkou po rohu Kadlece rozesmutněl hostujícího brankáře.

Hosté se ještě v závěru zlobili na sudího Šedivku, jenž neposoudil střet Mergance s Martínkem jako penaltový. Všechny body tak zůstaly v Mladé Boleslavi.

Branky: 50. Fabián, 78. Rolko – 36. Kaplan

Sestava FK Mladá Boleslav „B“: Kubásek – Svoboda, Rolko, Martínek, Horák – Nečas (39. Kadlec), Vizingr, Sedláček, Fabián – Schubert (62. Humaj), Táborský (86. Holub). Trenér Josef Hloušek.

Sestava FK Náchod-Deštné: Kobos – Hudec (46. Šťavík), Kopřiva (7. Kotal), Kaplan, Nejman – Umlauf, Kopecký, Jandík, Semerák – Vodehnal (82. Malý), Merganc. Trenér Pavel Krupka.

Rozhodčí: Šedivka – Tereba, Čížek. ŽK: Jandík, Hudec, Šťavík (všichni Náchod). Poločas: 0 : 1. Diváků: 135.