Boleslavské fotbalové béčko přivítá ve 22. kole České fotbalové ligy na domácím hřišti v sobotu od 10:15 Arsenal Česká Lípu. Hrát se bude tradičně v areálu Městského stadionu.

Oba týmy zatím drží jarní neporazitelnost, což se však může o víkendu změnit. Boleslav si zatím ve čtyřech jarních utkáních připsala osm bodů za dvě výhry respektive dvě remízy a v tabulce ČFL se drží na výborném druhém místě.

Českolipští též ani jednu z jarních odvet neprohráli, avšak oproti domácím mají na svém kontě jen jedno vítězství a v tabulce zaujímají až desátou pozici.

V posledním zápase ovšem Lípa dokázala obrat o body i střížkovské Bohemians Praha, prozatímního suverénního vládce ČFL.

Juniorka Boleslavi bude určitě chtít Arsenalu vrátit podzimní porážku 1:0, a je jasné, že ani Lípa nebude chtít hrát druhé housle, což slibuje zajímavou podívanou.

Nouze zřejmě nebude ani o atmosféru, jelikož hosty pravděpodobně přijede podpořit i jejich početný fanklub, což je s výjimkou několika dalších týmů ve třetí lize velmi neobvyklá a ojedinělá věc.

A co vy, Boleslaváci, necháte se zahanbit? Přijďte povzbudit naši juniorku a správně se tak nabudit na večerní bitvu prvoligovou v Teplicích!

JOSEF ZDOBINSKÝ