FK Mladá Boleslav B – Slovan Liberec B 3:1

V posledním domácím vystoupení boleslavské juniorky v ČFL trenér Pechanec postavil na hrot Zahustela, který už ve 4. minutě běžel sám na brankáře Hosmana, gólově se prosadil až o chvilku později střelou bez přípravy do protipohybu brankáře. Hosté ovšem v 15. minutě po rychlém brejku vyrovnali Dostálkem. „Nastoupili jsme s chutí, od začátku jsme měli dost šancí, pak ale hosté z protiútoku potrestali naši ojedinělou chybu a kluci ztratili důvěru, hráli složitě a přestalo se dařit v kombinaci“, postřehl Milan Pechanec.

V závěru poločasu dokonce liberecký Martan obešel gólmana Kanavala, trefil ale naštěstí jen břevno prázdné brány. Vzápětí nabral zápas jiný směr, když byl za faul zezadu na Volfa vyloučen Zieris a Slovan dohrával 50 minut v oslabení. „Měli jsme snahu o kombinaci, ale hosté bránili soustředěně a trvalo nám dlouho, než jsme se prosadili“, dodal Pechanec. Liberecký obranný blok překonal z téměř nemožného úhlu překvapivou střelou Volf a bylo rozhodnuto.

V závěru ještě výhru zpečetil střídající Synek. „Za stavu 2:1, v deseti lidech a v horku už to měl soupeř těžké. Naše vítězství je ovšem plně zasloužené“, uvedl mladoboleslavský trenér.

O druhém místu, které při potížích řady druholigových klubů (je takřka jisté, že nutnou licenci neobdrží Most, zatím ji nemá ani Vlašim a Varnsdorf) znamená velkou naději na postup, rozhodne až poslední duel. Karty jsou rozdány jednoduše – pokud Boleslav B ve středu zvítězí v Písku, skončí v ČFL druhá, při remíze či porážce třetí.

Na ostatní výsledky se už nemusí ohlížet. „Do Písku jedeme se stejným kádrem, hráči áčka mají do středy dovolenou. Jsme kompletní, Schubert a Synek už překonali virózy a dobrali antibiotika“, sdělil Milan Pechanec.

„Cílem je druhé místo uhrát. Venku se nám ovšem letos nedaří tak dobře jako doma, kde jsme více než rok neprohráli. Schází nám hlavně větší odvaha“, upozornil kouč.

Branky: 9. Zahustel, 68. Volf, 88. Synek – 15. Dostálek.

Rozhodčí: Čuřín. ŽK: 0:0. ČK: 41. Zieris (L). Diváci: 156. Střely na bránu: 11:2. Rohy: 5:0.

Mladá Boleslav B: Kanaval – Borovička, Zbrožek, Charuza, Brunclík – Tvaroha, Svoboda, Hadžirešić (64. Schubert), Dudka (86. Dolinajec) – Zahustel, Volf (77. Synek).

Liberec B: Hosman – Zeman, Pokorný (25. Štícha), Zieris, Fleišman – Bína (85. Daniel), Janů, Kesner, Dostálek – Martan, Beneš (46. Suk).

KAREL JEDLIČKA